Niaukiasi dangus virš Krekenavos agrofirmos

1996 metais koncerno "Vikonda" prezidentas ir dabartinis agrofirmos savininkas Viktoras Uspaskichas iš kauniečio verslininko Viktoro Romanovo bendrovės "Senega kuras" bei jo artimųjų įsigijo Krekenavos agrofirmos akcijų paketą, teigia dienraštis "Respublika".

Pardavėjai tuomet garantavo, kad parduodamos akcijos nėra įkeistos ar areštuotos.

Tačiau 1995 metais agrofirmos mėsos perdirbimo cecho technologiniai įrengimai buvo įkeisti Ūkio bankui. Juos įkeisti reikėjo V. Romanovo įkurtai bendrovei "Diferens" imant milijoninę paskolą iš Ūkio banko.

Afera paaiškėjo, kai agrofirma gavo šaukimą į teismą, nes Ūkio bankas pareikalavo grąžinti 5,8 mln. litų paskolą.

Pasinaudojusi nebegaliojančiu - pusės metų senumo - valdybos nutarimu, agrofirmos valdybos narė Irena Keblerienė įkeitė Ūkio bankui agrofirmos mėsos perdirbimo cecho įrengimus už 1 mln. litų paskolą, kurią iš šio banko paėmė bendrovė "Diferens".

V. Romanovas buvo vienas Ūkio banko steigėjų.

V. Uspaskichas teigė, kad jeigu nors vienas litas bus išskaičiuotas iš įmonės, gamyba bendrovėje bus sustabdyta.

Tokiu atveju darbo ir pragyvenimo šaltinio netektų pustrečio tūkstančio žmonių.

Agrofirmos apyvarta kartu su Kauno ir Kėdainių filialais šių metų sausį buvo 1,9 mln. litų, patirta 373 tūkst. litų nuostolių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanados premjeras atšaukė kelionę į Briuselį

Paskutinę minutę žlugo ketvirtadienį numatytas Europos Sąjungos (ES) ir Kanados viršūnių susitikimas. Kanados vyriausybinė delegacija trečiadienio vakarą (vietos laiku) atšaukė savo kelionę į Briuselį, praneša agentūra dpa.

„Deutsche Bank“ pranešė apie netikėtą pelną (1)

Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ pranešė apie trečiąjį ketvirtį išaugusį pelną, praneša BBC.

Lietuviai suvalgo vis daugiau paukštienos (12)

Viena stabiliausių šalies žemės ūkio šakų, net ir rinkos pokyčių veikiama, plečiasi ir didina apimtis. Pernai Lietuvoje paukštienos pagaminta dešimtadaliu daugiau nei 2014-aisiais, o jos suvartojimas išaugo 12 proc.

L. Galdikienė. Netikėti JAV prezidento rinkimų rezultatai sukeltų atgarsių ir Lietuvoje (2)

JAV prezidento rinkimų kampanija jau eina į pabaigą – lapkričio 8 d. JAV piliečiai nuspręs, kam toliau patikėti valdyti galingiausią pasaulio ekonomiką.

„Ikea“ atšaukia iš prekybos stulpelius (1)

„Ikea“ atšaukia iš prekybos stulpelius ELVARLI, nes jų netinkamai įtaisytos žiedinės veržlės trukdo arba neleidžia tinkamai pritvirtinti stulpelių prie lubų bei grindų. Manoma, kad šis daiktų laikymo derinys gali atsikabinti ir nukristi. Stulpeliai ELVARLI yra viena iš daiktų laikymo sistemos ELVARLI dalių. „Ikea“ ragina pirkėjus grąžinti stulpelius ELVARLI į parduotuvę ir atgauti pinigus.