Netrukus bus patvirtinta Žemės ūkio banko privatizavimo programa

Šį penktadienį LŽŪB privatizavimo programą svarstys Privatizavimo komisija. Po jos posėdžio banko pardavimo planai bus pristatyti žurnalistams, pranešė Turto fondo atstovė spaudai.

Valstybė strateginiam investuotojui parduos 76,02 proc. LŽŪB akcijų. Tarp didžiausių banko akcininkų yra Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (11,37 proc.) bei Vilniaus bankas (11,44 proc.).

Dienraščio "Verslo žinios" duomenimis, tarp potencialių antrojo pagal dydį valstybinio banko pirkėjų minimas Estijos "Hansabank", Lenkijos "Bank Polska Kasa Opieki SA", "Bank Handlowy", Švedijos "Svenska Handelsbanken" bei Lietuvos "Snoras".

Pasak "Hansabank" valdybos pirmininko Indreko Neivelto, bankas analizuos galimybę dalyvauti privatizuojant LŽŪB.

Tačiau neoficialiomis dienraščio žiniomis, Žemės ūkio banku labiau domisi "Hansabank" savininkas - Švedijos "Swedbank".

"Snoro" vadovai teigia, jog privatizavęs valstybinį banką, jis ketina sukurti dviejų bankų sąjungą. "Europoje telkiasi bankai, kuriamos dviejų ir daugiau bankų sąjungos, todėl tai neturėtų aplenkti ir Lietuvos", teigė "Snoro" valdybos pirmininkas Raimondas Baranauskas.

Anot jo, Žemės ūkio bankas turi ne tik gerų specialistų, bet ir nemažai didelių klientų, o "Snore" yra gerai išplėtotas aptarnavimo tinklas. Veiklą sutelkę bankai būtų labiau apsaugoti nuo neigiamo ekonominių ir politinių jėgų poveikio.

Parduoti banką planuojama iki šių metų rugsėjo pabaigos. Pasak LŽŪB vadovų, už valstybės akcijas galima tikėtis gauti ne mažiau kaip 90 mln. litų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu“: V. Kudinskas apie tai, kaip vadovauti efektyviai

„Vadovas yra pagrindinis įmonės resursas, todėl ir jo darbo efektyvumas - vienas svarbiausių veiksnių kiekvienai įmonei“, - sako šios savaitės „Boso valanda su S. Jovaišu“ svečias verslo valdymo konsultacijų bendrovės „Mažeika ir partneriai“ partneris Vytenis Kudinskas. Tad ir kasdieniame savo darbe pašnekovui daugiausiai tenka ieškoti priemonių, kaip palengvinti vadovų dalią ir kartu padėti išspręsti verslą kamuojančius valdymo klausimus ir ir taip padidinti ne tik konkurencingumą, pelningumą, bet ir darbo efektyvumą.

Londonas nori glaudžių santykių su ES ir po „Brexit" (9)

Londonas ir po planuojamo šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sieks glaudaus ryšio su Bendrija, praneša agentūra „Reuters“.

F. Hollande'as: jei Th. May nori kieto „Brexit“, tai ir derybos bus kietos (15)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį perspėjo Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Theresa May – jeigu ji nori kieto „Brexit“, tuomet derybos dėl Britanijos pasitraukimo iš ES taip pat bus kietos.

Paskelbti geriausi 2016 metų darbdaviai Baltijos šalyse (8)

Penktus metus iš eilės apdovanoti „Aon Best Employers“ titulus pelnę darbdaviai, rašoma konkurso organizatorių pranešime spaudai.

Šiltas rugsėjo oras neskatino britų išlaidauti

Nauji duomenys atskleidė, kad Britanijos piliečiai rugsėjį vangiau pirko maistą, avalynę ir drabužius, praneša BBC.