Nesusitarta, ar didinti minimalų atlyginimą iki 1000 Lt

 (175)
Šiais ir greičiausiai kitais metais minimalus atlyginimas ir neapmokestinamos pajamos Lietuvoje nesikeis. Antradienį posėdžiavusi Trišalė taryba nesutarė, ar palaikyti profesinių sąjungų reikalavimą minimalų atlyginimą nuo spalio didinti iki 1000 Lt, o nuo kitų metų neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) – iki 500 Lt.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Nuo šių metų pradžios minimalus atlyginimas Lietuvoje yra 800 Lt neatskaičius mokesčių arba 670 Lt „į rankas“. NPD – 320 Lt.

Kelios profesinės sąjungos Trišalei tarybai teikė siūlymą, atsižvelgiant į brangstantį maistą ir kitas būtiniausias išlaidas, pritarti 1000 Lt minimaliam atlyginimui neatskaičius mokesčių, tuomet mažiausiai darbuotojas „į rankas“ turėtų gauti apie 850 Lt.

„Atsižvelgiant į kylančias maisto, o nuo rudens ir šildymo, kainas, siūlome didinti minimalų atlyginimą, nes iš tikrųjų socialinė įtampa yra labai didelė“, - posėdyje sakė Trišalės tarybos pirmininkė, profsąjungų atstovė Gražina Gruzdienė.

Šiam profsąjungų siūlymui nepritaria Finansų ministerija, tvirtindama, kad biudžetui būtų pernelyg sunku sumokėti atlyginimus biudžetinių įmonių darbuotojams. Tam vien šiais metais papildomai prireiktų apie 50 mln. Lt, o nuo kitų metų sausio NPD padidinus iki 500 Lt biudžeto pajamos sumažėtų 718 mln. Lt.

„Reikia nepamiršti to, kad krūva įsipareigojimų kitų metų biudžetui jau yra priimta, pavyzdžiui, atskirų profesijų darbo užmokesčio didinimo ilgalaikės programos“, - posėdyje sakė Finansų ministerijos sekretorė Ingrida Šimonytė.

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas pritartų 900 Lt minimaliam atlyginimui ir 400 Lt sudarančiam NPD.

„Grįžtant prie Finansų ministerijos pozicijos, kad biudžetas turėtų didelių sunkumų, tada mes sutiktumėme atsisakyti tam tikrų pridėtinės vertės mokesčio lengvatų, pavyzdžiui, vaisių ir daržovių, mėsos, žuvies srityje“, - sakė jis.

Kauno regiono smulkių ir vidutinių verslininkų asociacijos vadovas Arturas Mackevičius tvirtino, kad minimalaus atlyginimo didinimas nedidinant NPD sukeltų smulkiųjų verslininkų, ypač mažesniuose miesteliuose, bankrotus.

„Tai yra ekonomiškai niekaip nepagrįstas ir pernelyg staigus dydis. Visus mokestinius pakeitimus bet kuri įmonė planuoja prieš metus, ar susidėti daiktus į Angliją, ar kažko atsisakyti, ar rekonstruoti padalinius, ar sumažinti žmonių“, - dėstė jis.

Jis siūlė minimalų atlygį nuo sausio didinti iki 900 Lt, o NPG – iki 500 Lt.

Statistikos departamento duomenimis, minimalų atlyginimą gauna maždaug 12 proc. šalies dirbančiųjų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Filadelfijos FED prezidentas: jei infliacija liks silpna, gali tekti pergalvoti planus dėl palūkanų kėlimo

JAV Federaliniam atsargų bankui (FED) gali tekti pergalvoti savo planus kelti palūkanų normas, jei infliacija šalyje toliau liks silpna, teigia Filadelfijos FED prezidentas Patrickas Harkeris.

TVF sumažino JAV ekonomikos augimo prognozę (1)

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) nusprendė sumažinti JAV ekonomikos augimo prognozę, praneša BBC.

Keičiasi Civilinio proceso kodeksas: kas jame naujo skolų išieškojimo požiūriu? (23)

Nuo šių metų liepos 1 dienos įsigalioja esminiai Civilinio proceso kodekso pakeitimai, aktualūs tiek skolų išieškojimo bendrovėms, tiek skolininkams.

JAV milžinė iškelia paslaugų centro veiklą iš Vilniaus (303)

Viena didžiausių pasaulyje draudimo kompanijų American International Group, Inc. (AIG) antradienį pranešė apie sprendimą uždaryti Vilniuje įsikūrusį paslaugų centrą.

Žemos palūkanos – didžiausia rizika Vokietijos ekonomikai (7)

Žemos palūkanų normos yra didžiausia rizika pastaruoju metu stipriai atrodančiai Vokietijos ekonomikai, antradienį teigė šalies Finansinio stabilumo komitetas.