Drabužių nuomos verslu užsiimantys verslininkai teigia, kad šventinius parėdus nuomojasi taupantys laiką žmonės. Kuo labiau esame užimti, tuo sparčiau šios paslaugos auga. Panevėžietė Jūratė Sudeikienė, proginių drabužių nuomos salonui Aukštaitijos sostinėje vadovaujanti jau 12 metų, įsitikinusi, kad šių paslaugų populiarumą skatina didėjantis žmonių užimtumas ir laiko stoka.
Drabužiai
© K.Šatūno nuotr.
Pasipuošei, nusivilkai, pamiršai

Svarstydama, kas skatina žmones nuomotis drabužius, o ne siūdintis, J.Sudeikienė LŽ tikino mananti, kad greičiausiai neva kaltas laiko taupymas.

"Įsivaizduojate, kiek reikia laiko, kol išsirenki norimą audinį, sumanai norimą drabužio modelį, randi patinkančią siuvėją! Kiek reikia vaikščioti matuotis siuvamo drabužio! Artėjant progai, pasisiūdintą drabužį tenka išsilyginti, o jį padėvėjus - išvalyti. Nuomojantis drabužį to daryti nereikia. Be to, manau, kad už tą kainą, kurią sumokame siūdindamiesi suknelę, galima lengvai išsinuomoti net tris puošnias sukneles", - sakė J.Sudeikienė.

Moterys, kurios nori puoštis tik nauju, ką tik pasiūtu drabužiu, gali tai padaryti ir drabužių nuomos salone. J.Sudeikienė teigė, kad drabužių nuomos salone siuvėjos yra pasirengusios pasiūti suknelę pagal klientės sugalvotą modelį, tinkantį jos figūrai. Šią suknelę bus galima dar naują išsinuomoti.

Ir siuvėja, ir skalbėja...

Verslininkė J.Sudeikienė pabrėžė, jog drabužių nuomos verslas - ne vien jų įsigijimas, nuoma, bet ir nuolatinis drabužių taisymas bei valymas. Verslininkė prisipažino, kad jai prireikė ne vienų metų, kol išmoko atsirinkti ne tik puošnius, bet ir atsparius audinius drabužiams. Ji pripažino, kad ne sykį teko apsigauti: išvalius įsigytą suknelę ši tapdavo nebedėvima. O valyti nuomojamą drabužį, anot J.Sudeikienės, tenka kaskart, kai šis grąžinamas. Tai būtina dėl higienos.

"Nuomojamus drabužius tenka ne tik valyti, bet ir persiūti. Žinau iš patirties, kad idealias figūras, prie kurių drabužių taikyti nereikia, matome tik ant žurnalų viršelių. O klientams, kurie ateina drabužių nuomotis iš mūsų, juos reikia pritaikyti, persiūti. Tad čia prireikia papildomų investicijų", - teigė drabužių nuomos ėmusis verslininkė.

Beje, verslininkės nuomone, labai klysta tie panašaus verslo naujokai, kurie mano, jog drabužių nuomos verslą "sukti" lengva, nes jis neva nereikalauja didelių investicijų.

"Turint kelias, keliolika ar net keliasdešimt nuomojamų suknelių, verslą pradėti sudėtinga. Neturėdami pasirinkimo, klientai tokio salono vengs", - sukaupta patirtimi dalijosi verslininkė.

Poreikis didelis

J.Sudeikienė mano, jog vienas jos verslo sėkmę nulėmusių veiksnių buvo tai, kad daugiau nei prieš dešimtmetį Panevėžio moterys neturėjo tokio nuomojamų drabužių pasirinkimo, kokį turi dabar. Nors drabužių nuomos salonų šiame mieste buvo ir tada, šie neturėjo tokio įdirbio, koks sukauptas dabar, kita vertus, salonai nebuvo įsigiję tiek daug nuomojamų drabužių.

Todėl ir pati verslininkė sako verslą pradėti galėjusi tik mažose patalpose, be to, ir turimų drabužių iš pradžių buvo nedaug. Vadinasi, verslo pradžiai nereikėjo didelių investicijų.

"Iš pradžių įsigijau 14 kvadratinių metrų patalpas, kurios man atrodė išties didelės. Dabar patalpas praplėtėme iki 50 kvadratinių metrų ir, deja, telpama gana sunkiai", - teigė J.Sudeikienė.

Ji pabrėžė, kad salonui gyvuojant nuomojamų drabužių labai padaugėjo, bet ne vienas ir ne viena, atėję jų rinktis, priekaištauja, kad pasirinkimas nėra didelis.

"Kai pradėjau savąjį verslą, klientai nebuvo itin išrankūs. Tada buvo laikomasi nuomonės, kad savaime puošia spalvingas ir puošnus audinys. Dabar klientai reikalauja išskirtinio modelio. Todėl turime labai dažnai atsinaujinti. Dėl to tenka lankytis pasaulinėse parodose, jose rinktis ir užsisakinėti naujus modelius", - apie investicijas pasakojo J.Sudeikienė.

Patraukė vyrų dėmesį

Vos įkūrusi drabužių nuomos verslą, J.Sudeikienė teigia iš pradžių sulaukdavusi būsimųjų nuotakų, svočių, pamergių, vestuvių dalyvių ir šiaip moterų, norinčių išsinuomoti puošnius proginius drabužius. Vėliau atsirado paklausa Pirmosios Komunijos ar išleistuvių suknelėms, dar vėliau pradėta pageidauti ir krikšto drabužėlių, galiausiai į saloną pradėjo užeiti ir vyrai, pageidaujantys šventinių drabužių.

"Žinau, kad daugelis vyrų įsivaizduoja, esą per gyvenimą jiems pakaks vieno ir to paties vestuvinio kostiumo. Tačiau iš tiesų taip nėra. Ne tik moterų, bet ir vyrų išvaizda dažnai keičiasi, drabužiai "išaugami", tad neretai pasitaiko, kad puoštis reikia, o nėra kuo", - teigė verslininkė. Ji pabrėžė, kad vestuviniai kostiumai savo spalva, detalėmis gerokai skiriasi nuo kitoms progoms skirtų, taigi vyrai turėtų tai žinoti.

Teorija ir praktika

J.Sudeikienė, verslo vadybos studijų baigimo proga pasirinkusi rašyti šios srities diplominį darbą, tam, kad sukauptas žinias pagrįstų praktiškai, ryžosi įsteigti proginių drabužių nuomos saloną.

Salono įkūrimas ir diplominio gynimas bemaž sutapo.

Dabar pasidomėjus, kuo praktika skiriasi nuo teorijos, sudėtos į diplominį darbą, J.Sudeikienė sakė, jog rašydama darbą pernelyg tikėjusi klientų padorumu, nes maniusi, kad visi žmonės laikosi žodžio. Iš tiesų ne visi, išsinuomoję drabužį, vėliau jį grąžindavo, būta kitokių nesusipratimų, verslininkei gerokai kirtusių per kišenę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (9)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (7)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (8)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (10)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (47)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Top naujienos

Japoniją pribaigė ne atominė bomba, o Stalino sprendimas? (296)

Šiemet buvo minimos 72-osios Hirosimos bombardavimo metinės. JAV branduolinio ginklo panaudojimas...

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Liūdnas teroristų likimas (37)

Terorizmas nekeičia pasaulio ir tai labiausiai erzina pačius teroristus, kurie bando įsivaizduoti,...

Patarimai ruošiantis dviračių žygiui ar maratonui: kai ko galite pasimokyti ir iš vaikų

Skaudančios kojos, varvantis prakaitas ir nuo sėdynės geliančios kirkšnys – taip gali atrodyti...

Darbas, kuriame jaunystė – abejotinas privalumas

Tarp jaunų parlamentarų rinkėjai dažniausiai mini didžiųjų partijų lyderius, o kiti jauni...

Gelbėtojai įspėja: šeštadienį vakare siaus škvalas, stambi kruša (19)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šeštadienį šalį siaubs audra.

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (122)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Nemaitonių kaime – tragiška nelaimė: prie namų nuskendo du vaikai papildyta 19.39 (89)

Šeštadienį Kaišiadorių rajone esančiame Nemaitonių kaime mirė du mažamečiai. Prie namų...

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (279)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

Klaidinantys vėžio simptomai vos nepražudė jaunos moters

31 metų britė, kurią nuolat vargino pilvo pūtimas , ragina neignoruoti iš pirmo žvilgsnio...

„Karklės“ dalyvių stilius traukė akį: išsiskyrė keisčiausiais įvaizdžiais (7)

Vainikuoti 2017 metų vasarą ir ištraukti iš spintos dar nespėtus pademonstruoti stilingus...