Nelaimė šalies ūkyje - valdžios galvos skausmas

 (3)
Lietuvos apskričių Kaimo reikalų departamentai iki kitos savaitės turi pateikti Žemės ūkio ministerijai informaciją apie nuo šalnų nukentėjusius žemės ūkio kultūrų plotus.
Tai bendru įsakymu nurodė padaryti žemės ūkio ministras Edvardas Makelis ir Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministras Jonas Rudalevičius.

Apskričių departamentai turės pateikti informaciją apie apdraustųjų plotų dalį, žemės ūkio kultūras, šalnų pakenkimo laipsnį bei siūlymus, kaip spręsti iškilusią problemą.

Gauta ir išanalizuota informacija bus pateikta svarstyti Vyriausybei. Pirmadienį žemdirbių interesams atstovaujantys Žemės ūkio rūmai kreipėsi į Lietuvos valdžią dėl stichinės nelaimės stovio Lietuvoje paskelbimo ir šalnų bei sausros padarytų nuostolių atlyginimo.

Pasak ŽŪR vicepirmininko Alberto Amšiejaus, pietryčių Lietuvoje sušalo apie 80 procentų pasėlių, ypač kritiška padėtis yra Varėnos rajone, kur šalnos ir sausra sunaikino beveik visą vasarojų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (6)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (11)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (138)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.

Svaras sustiprino pramonės gaminių eksportą (1)

Naujausio Britų pramonininkų konfederacijos (CBI) atlikto tyrimo duomenimis, pramonės gaminių eksportą smarkiai sustiprino silpstantis svaras, praneša BBC.