Nedarbas Lietuvoje išaugo iki 11,6 procento

 (5)
Per liepos mėnesį nedarbas Lietuvoje išaugo 0,5 punkto ir rugpjūčio 1-ąją buvo 11,6 procento.
Tai pats didžiausias nedarbo lygis šiais metais.

Pernai liepos mėnesį nedarbo augimo tendencija buvo panaši - nedarbas išaugo 0,3 punkto, tačiau tesiekė 7,8 procento.

Lietuvos darbo birža pranešė, kad šių metų rugpjūčio 1-ąją buvo užregistruota 205,6 tūkst. bedarbių - 8,9 tūkst. daugiau nei prieš mėnesį.

Liepos mėnesį į teritorines darbo biržas kreipėsi 21,8 tūkst. bedarbių - 1,1 tūkst. daugiau nei birželį. Kaip ir pernai, vasarą padaugėjo į darbo biržas besikreipiančių absolventų. Jų liepos mėnesį užregistruota 5,9 tūkst. daugiau negu birželio mėnesį ir trečdaliu daugiau nei pernai tą patį laikotarpį.

Bedarbio pašalpas liepos pabaigoje gavo 32,6 tūkst. bedarbių. Praėjusį mėnesį Lietuvos darbo birža įdarbino 5,2 tūkst. žmonių.

Didžiausias nedarbas rugpjūčio 1 dieną buvo Pasvalio (21,9 proc.), Akmenės (20,3 proc.) ir Šalčininkų (20,0 proc.) rajonuose.

Mažiausias nedarbo lygis buvo Kretingos (6,0 proc.), Kėdainių (7,6 proc.) ir Trakų (7,6 proc.) rajonuose.

Vilniuje nedarbas buvo 7,9 proc., Kaune - 8,6 proc., Klaipėdoje - 8,9 proc., Šiauliuose - 16,5 proc., Panevėžyje - 16,0 procentų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Darbdaviai tikisi greito Darbo kodekso priėmimo (2)

Darbdavių atstovai norėtų, kad naujasis Darbo kodeksas Seime būtų patvirtintas balandį, nes tai leistų verslui iki liepos pradžios prisitaikyti prie naujų darbo santykių. Darbdaviai taip pat tikisi, kad parlamentarai nekeis Trišalėje taryboje sutartų nuostatų.

„Twitter“ svarsto galimybę įvesti mokestį už paslaugas

„Twitter“ svarsto galimybę pristatyti naują populiarios programėlės „Tweetdeck“ versiją, skirtą profesionalams, ir pirmą kartą pradėti imti mokestį už paslaugas iš kai kurių vartotojų, ketvirtadienį informuoja „Reuters“, remdamasi bendrovės duomenimis.

„Startup Lithuania“ įvardytas kaip sektinas ekosistemos skatinimo pavyzdys

Pasaulio ekonomikos forumo ir Europos investicijų banko šią savaitę išleistoje ataskaitoje „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos platforma „Startup Lithuania“ buvo įtraukta tarp 25 pavyzdinių verslumo ir inovacijų skatinimo iniciatyvų.

Vengrija siekia uždrausti „komunistinę“ „Heineken“ žvaigždę (9)

Garsi raudona žvaigždė Nyderlandų alaus milžinės „Heineken“ logotipe Vengrijoje gali būti uždrausta, jeigu bus priimtas vyriausybės pasiūlymas, kuriuo siekiama uždrausti „totalitarinių“ simbolių naudojimą komerciniais tikslais.

ES kreipėsi į Braziliją dėl mėsos importo

Europos Sąjunga (ES) kreipėsi į Braziliją su prašymu savo noru pristabdyti mėsos importą, tam, kad nebūtų įvedamas oficialus draudimas, bet Lotynų Amerikos šalies vyriausybė tokį prašymą atmetė, praneša naujienų agentūra „Reuters“ remdamasi ES diplomatijos šaltiniais.