Nedarbas Lietuvoje išaugo iki 11,6 procento

 (5)
Per liepos mėnesį nedarbas Lietuvoje išaugo 0,5 punkto ir rugpjūčio 1-ąją buvo 11,6 procento.
Tai pats didžiausias nedarbo lygis šiais metais.

Pernai liepos mėnesį nedarbo augimo tendencija buvo panaši - nedarbas išaugo 0,3 punkto, tačiau tesiekė 7,8 procento.

Lietuvos darbo birža pranešė, kad šių metų rugpjūčio 1-ąją buvo užregistruota 205,6 tūkst. bedarbių - 8,9 tūkst. daugiau nei prieš mėnesį.

Liepos mėnesį į teritorines darbo biržas kreipėsi 21,8 tūkst. bedarbių - 1,1 tūkst. daugiau nei birželį. Kaip ir pernai, vasarą padaugėjo į darbo biržas besikreipiančių absolventų. Jų liepos mėnesį užregistruota 5,9 tūkst. daugiau negu birželio mėnesį ir trečdaliu daugiau nei pernai tą patį laikotarpį.

Bedarbio pašalpas liepos pabaigoje gavo 32,6 tūkst. bedarbių. Praėjusį mėnesį Lietuvos darbo birža įdarbino 5,2 tūkst. žmonių.

Didžiausias nedarbas rugpjūčio 1 dieną buvo Pasvalio (21,9 proc.), Akmenės (20,3 proc.) ir Šalčininkų (20,0 proc.) rajonuose.

Mažiausias nedarbo lygis buvo Kretingos (6,0 proc.), Kėdainių (7,6 proc.) ir Trakų (7,6 proc.) rajonuose.

Vilniuje nedarbas buvo 7,9 proc., Kaune - 8,6 proc., Klaipėdoje - 8,9 proc., Šiauliuose - 16,5 proc., Panevėžyje - 16,0 procentų.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Minimali alga Ispanijoje padidės 61 euru (13)

Ispanijos konservatyvi mažumos vyriausybė penktadienį pritarė siūlymui minimalią mėnesio algą nuo ateinančių metų didinti 8 proc. iki 825,5 euro, kaip to reikalavo pagrindinė opozicinė Socialistų partija.

Juodasis užkratas kavinėse ir restoranuose: jei tik gali, vok (200)

Mokesčių slėpimas viešojo maitinimo sektoriuje išlieka viena opiausių problemų, pripažįsta Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir ragina gyventojus jiems padėti ir pranešti apie nesąžiningus verslininkus, tačiau vieną didžiausių mokesčių slėpimo atvejų pastaraisiais metais atskleidusi Dalia Aušrienė tikina, kad į teisėsaugą daugiau niekada nesikreiptų.

Naujasis finansų ministras turi gerų žinių uždirbantiems mažiausiai (151)

Pajamų nelygybė Lietuvoje yra peržengusi bet kokias sveiko proto ribas, sako paskirtasis Finansų ministras Vilius Šapoka. Dėl to jis mokesčių sistemoje žada įtvirtinti didesnį progresyvumą.

Vilniuje įsikūrusi JAV įmonė ieškos 150 programuotojų (31)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) programinės įrangos kūrėja „Exadel“ atveria naujo biuro Vilniuje duris ir planuoja ženkliai plėstis. Šiuo metu daugiau nei 50 darbuotojų Lietuvoje turinti bendrovė per dvejus metus ketina suburti 200 darbuotojų komandą ir skaičiuoja, kad ilgalaikė penkerių metų plėtra turėtų siekti beveik 19 mln. eurų investicijų.

Socialiniame tinkle platinama įtartino turinio žinutė, kuria žadama grąžinti sumokėtus mokesčius (2)

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) praneša, jog socialiniame tinkle „Facebook“ plinta pranešimai, raginantys susisiekti su pranešimo autoriais ir pasinaudoti galimybe susigrąžinti 15 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, rašoma VMI pranšime spaudai.