Nauja pensijų sistema patuštins visų kišenę

 (3)
Perėjimo prie naujos pensijų sistemos kaštai sudarys apie 30 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP), mano Pasaulio banko (PB) specialistai.
Kasmet pensijų sistemos reformai reikėtų skirti apie 0,5 mlrd. litų, arba maždaug po 1 proc. BVP. Tačiau vis dar neaišku, kokie bus pensijų sistemos reformos finansavimo šaltiniai.

Seimo Centro frakcijos narys Kęstutis Glaveckas siūlo pensijų sistemos reformai skirti lėšas, gautas pardavus valstybei priklausančias "Lietuvos telekomo" akcijas. PB specialistai neatmeta galimybės, kad vienas iš šios reformos finansavimo šaltinių galėtų būti ir Privatizavimo fondo lėšos.

"Tai patrauklus būdas", trečiadienį seminare "Lietuvos pensijų reformos vykdymo problemos" sakė PB specialistas Davidas Lindemanas (Deividas Lindemanas).

Pasak PB ekonomisto Lietuvai Ardo Hanssono, jei pensijų reformai būtų panaudotos ne tik už "Lietuvos telekomą", bet ir už kitas privatizuotas įmones gautos lėšos, tai sudarytų apie 10 proc. BVP, arba trečdalį visų reikalingų šiai reformai pinigų.

Tačiau ekspertai pastebi, kad Lietuvos Vyriausybė yra prisiėmusi ir kitų įsipareigojimų, pavyzdžiui, grąžinti gyventojams indėlius ir jų nuosavybės teisę į žemę.

"Reikia stiprios politinės valios, kad privatizavimo lėšos būtų skirtos reformai", teigė D. Lindemanas.

PB specialistai mano, kad lėšų pensijų sistemos reformai galima būtų surasti padidinus mokesčius, pavyzdžiui, pridėtinės vertės mokestį, taip pat didinant valstybės skolą.

"Jei didinsime įmokas, daugiau naštos teks pensininkams, jei didinsime mokesčius - dirbantiesiems, jei didinsime valstybės skolą - jaunajai kartai", kalbėjo A. Hanssonas.

Be to, pasak jo, vargu ar galima mažinti išmokas ar kelti mokesčius, nes atsirastų daugiau žmonių, vengiančių mokėti mokesčius. A. Hanssonas siūlo ieškoti "kompromisinio sprendimo".

PB specialistai tvirtino, kad būtina padidinti pensinį amžių, o įmokų "Sodrai" nereikėtų didinti. "Aš nemanau, kad jūs turėtumėte dar didinti įmokas", sakė D. Lindemanas.

PB ekspertai tvirtino, kad pensijų reformą reikėtų daryti iš karto. "Geriau įšokti į tą sistemą iš karto, o ne palaipsniui", teigė D. Lindemanas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Per tris mėnesius po „Brexit“ Didžiosios Britanijos ekonomika augo kiek greičau, nei tikėtasi

Per tris mėnesius po „Brexit“ balsavimo Didžiosios Britanijos ekonomika augo greičiau nei tikėtasi, rodo oficiali statistika, praneša BBC.

ES ir Kanados viršūnių susitikimas dėl laisvosios prekybos atšaukiamas (1)

Europos Sąjunga ir Kanada atšaukė planus ketvirtadienį Briuselyje surengti viršūnių susitikimą, nes Belgija paprašė daugiau laiko, kad galėtų pritarti istorinei transatlantinei laisvosios prekybos sutarčiai, pranešė vienas šaltinis Europoje.

Lobistas L. Sesickas turės deklaruoti savo veiklą su lošimų ir vartojimo kreditų asociacijomis (1)

Lobistas, advokatų kontoros „Glimstedt“ partneris Linas Sesickas turės deklaruoti savo veiklą, atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Kanados premjeras atšaukė kelionę į Briuselį (1)

Paskutinę minutę žlugo ketvirtadienį numatytas Europos Sąjungos (ES) ir Kanados viršūnių susitikimas. Kanados vyriausybinė delegacija trečiadienio vakarą (vietos laiku) atšaukė savo kelionę į Briuselį, praneša agentūra dpa.

„Deutsche Bank“ pranešė apie netikėtą pelną (2)

Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ pranešė apie trečiąjį ketvirtį išaugusį pelną, praneša BBC.