Naudoti automobiliai vėl atrado Rytus

 (13)
Nors šių metų pirmąjį ketvirtį iš šalies iškeliavo 36% mažiau naudotų lengvųjų automobilių nei analogišku metu 1999 m., tačiau įvairūs šaltiniai teigia, kad reeksporto verslas atgyja, o nuo balandžio vidurio 2-3% padidėjo mašinų kainos.
Šių metų sausio mėnesį iš Lietuvos buvo išvežta 1.060 naudotų lengvųjų automobilių, o kovą net dvigubai daugiau - 2.124. Be to, UAB "Mažasis prekeivis"(MP) duomenimis, turguose 2-3% padidėjo prašomų už mašiną kainų vidurkiai.

"Kainos pradėjo kilti nuo balandžio vidurio,- sako Arūnas Stankevičius, MP automobilių kainų ekspertas. -- Trigubai padidėjo ir mūsų leidžiamų naudotų mašinų kainoraščių paklausa."

"Iš NVS pasirodė tarpininkų, kurių nematėmė nuo 1998 m.,- džiaugiasi Marijampolės automobilių eksponavimo aikštelės, vienos iš garsiausių šalyje, administratorius Juozas Brazys. - Jie teigia, kad Rytuose vėl atsirado pinigų mašinoms."

Administratoriaus duomenimis, prieš pat Velykas buvo eksponuojama 920 automobilių, iš kurių parduota apie 300. Per 50% jų iškeliavo į NVS šalis.

Tuo tarpu sausio–vasario mėnesiais būdavo parduodama 60-100 mašinų. Prekybinio bumo metu iš 3.700-4.000 eksponuojamų mašinų savininkai parduodavo 800-1.000.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (27)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (25)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (69)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.