"Moody's" teigiamai vertina Vyriausybės politiką

1997-ųjų pabaigoje "Moody's" Lietuvai suteikė reitingą užsienio valiuta Ba1, o pernai vasarį Vyriausybės ilgalaikėms obligacijoms vietos valiuta buvo suteiktas investicinis reitingas Baa1.

Netrukus agentūra ketina iš naujo peržiūrėti reitingus.

Kasmetinėje Lietuvos apžvalgoje vyresnioji "Moody's" viceprezidentė Nina Ramondelli teigia, jog Vyriausybės programą sustiprina susitarimas su Tarptautiniu valiutos fondu, pagal kurį Lietuva sugriežtino fiskalinę politiką ir siekia sumažinti fiskalinį deficitą iki 2,8 proc. BVP.

Anot jos, Lietuvos ekonomika dabar "nuosaikiai atsigauna", stengiamasi pagerinti mokesčių surinkimą ir biudžeto valdymą.

Pasak N. Ramondelli, ekonomikos reformos, vykdomos Lietuvą priimant į ES, sukurs naudingą klimatą privačiam sektoriui bei užsienio investuotojams.

"Užsienio investuotojai yra labai svarbūs, nes nesugebėjimas pritraukti tiesioginių užsienio investicijų reiškia ne tik tolesnį poreikį skolintis užsienyje, bet ir apsunkina naujų technologijų bei žinių perėmimą", apžvalgoje rašo "Moody's" viceprezidentė.

"Moody's" pabrėžė, kad ši apžvalga neatspindi agentūros jau suteiktų reitingų bei jų prognozių.

"Moody's Investor Service" ekspertai Vilniuje lankėsi vasario pradžioje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (30)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (101)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.