Valstybės turto fondas dar nepaskelbė "Stumbro" privatizavimo konkurso nugalėtojo, tačiau "Mineraliniai vandenys" tai suskubo padaryti patys per savo valdomą naujienų agentūrą Eltą. O ir strateginis “Mineralinių vandenų” partneris "Stock" pirmadienį pranešė “gana greitai” Stumbre pradėsiąs itališkų gėrimų gamybą.
Konkurencija dėl "Stumbro" - karikatūra
© DELFI
Naujienų agentūra Elta, kurios didžiausia akcininkė yra koncernui "MG Baltic" priklausanti kontroliuojanti holdingo bendrovė "Ifanta" , pirmadienį skubėjo paskelbti, kad “neoficialiais duomenimis, "Mineraliniai vandenys" tapo "Stumbro" privatizavimo konkurso nugalėtoju”.

Pasak Eltos, "Mineraliniai vandenys" už "Stumbrą" pasiūlė 152 mln. litų ir 30 mln. litų investicijų, o Italijos alkoholinių gėrimų gamintojas "Stock" netrukus ketina pradėti garsių prekės ženklų - brendžio "Stock", "Keglevich" likerių ir kitų gėrimų gamybą Lietuvoje. Strateginiu partneriu italai pasirinko koncerno "MG Baltic" bendrovę "Mineraliniai vandenys", su kuria jie bendradarbiauja jau keletą metų. Šiuo metu iš "Stock" Lietuvos įmonė per metus importuoja alkoholinių gėrimų daugiau nei už 7 mln. litų.

"Lietuva - viena iš svarbiausių mūsų verslo partnerių ir joje bei Rusijoje ketiname pradėti vietinę gamybą", - spaudos konferencijoje pirmadienį teigė "Stock" eksporto direktorius Alessandro Rolla (Alesandras Rola). Pasak jo, itališkų gėrimų gamyba "Stumbre" bus pradėta gana greitai. "Stock" priklauso "Eckes & Stock International" grupei. Jos apyvarta pernai siekė 678 mln. Eurų.

"Mineralinių vandenų" valdybos pirmininkas Artūras Listavičius sakė, kad "Stock" gėrimai "Stumbre" realiai gali būti pradėti gaminti kitų metų pradžioje. Jei bendrovei nepavyktų privatizuoti Kauno bendrovės, šis projektas būtų vykdomas kitoje "MG Baltic" koncerno įmonėje - "Birštono mineraliniuose vandenyse".

"Latvijas Balzams" pasiūlymas atmestas

Pirmadienį BNS pranešė, kad Viešo konkurso komisija atmetė vieno iš penkių dalyvių paraišką dalyvauti didžiausios Lietuvoje degtinės gamybos bendrovės "Stumbras" privatizavimo konkurse.

Šaltiniai Vyriausybėje BNS patvirtino, kad atmesta didžiausios Baltijos šalyse alkoholinių gėrimų gamintojos "Latvijas Balzams" ir jos vadovo Jurio Gulbio vadovaujamo konsorciumo, siūliusio už "Stumbro" akcijas pasiūlė 158 mln. litų, paraiška.

VTF Latvijos bendrovės paraišką atmetė gavęs iš atitinkamų Lietuvos valstybės institucijų raštišką informaciją apie šio potencialaus pirkėjo nepatikimumą. Rusijos kompanijos "S.P.I. Group" valdoma "Latvijas balzams" nekomentuoja komisijos sprendimo, nes dar nėra gavusi oficialaus Turto fondo pranešimo.

Pasak VTF, Viešo konkurso komisija kreipsis į geriausią konkursinį pasiūlymą pateikusį konkurso dalyvį dėl jo pasiūlytos bendrovės "Stumbro" pirkimo kainos bei numatomų investicijų apimties padidinimo. Antrą pagal dydį kainą už "Stumbro" akcijas (152 mln. litų) siūlė Lietuvos didmeninės alkoholio prekybos bendrovė "Mineraliniai vandenys", valdoma koncerno "MG Baltic".

Paraišką dalyvauti "Stumbro" privatizavime taip pat pateikė viena didžiausių Lietuvos alkoholinių gėrimų importuotojų - bendrovė "Bennet Distributors", "Autosanitex" ir Lenkijos "Polmos" gamyklos susivienijimas, Prancūzijos kompanija "Les Grands Chais de France".

„Latvijas balzams“ - nepatikimas investuotojas?

“Stumbro” pirkėjų sąrašas – prezidentūros įtakoje?

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Viktoras Uspaskichas teigia, kad Valstybės turto fondo sprendimui išbraukti Latvijos bendrovę "Latvijas Balzams" iš galimų alkoholio gamybos įmonės "Stumbras" pirkėjų sąrašo įtakos turėjo prezidentūros atstovai, pranešė BNS.

Konkrečiai įvardyti jų pavardes V.Uspaskichas atsisako, teigdamas, kad padarys tai tik tada, kai bus priimtas galutinis sprendimas dėl "Stumbro" privatizavimo. "Tas pavardes pasakysiu tada, kai Vyriausybė priims galutinį sprendimas dėl "Stumbro" privatizavimo", - pareiškė V.Uspaskichas pirmadienį po susitikimo su premjeru Algirdu Brazausku, su kuriuo aptarė galimybę ir toliau kontroliuoti alkoholio įmonių privatizavimo eigą.

Tačiau, Seimo komiteto pirmininko teigimu, asmenys darę įtaką "Stumbro" privatizavimo procesui yra politikai, o ne "kokie nors visuomeniniai patarėjai".

V.Uspaskichas nekomentavo VTF sprendimo, teigdamas, jog nori susipažinti su komisijos posėdžio protokolu. Pokalbyje su premjeru jis sakė pasiūlęs sutartyje su "Stumbro" privatizavimo konkurso nugalėtoju numatyti atsakomybę ir sankcijas dėl privatizavimo programoje .

V.Uspaskicho teigimu, eliminavus iš "Stumbro" privatizavimo konkurso "Latvijas Balzams" , būtina kviesti prie derybų stalo kitus konkurso dalyvius ir suteikti jiems galimybę pagerinti savo pasiūlymus. "Premjeras sakė, kad jis nėra prieš tokį mano siūlymą. Tokiu būdu būtų galima padidinti parduodamos įmonės kainą ir pagerinti privatizavimo sąlygas", - teigė V.Uspaskichas.

Seimo komiteto vadovas neigė, jog premjeras priekaištavo jam dėl galimo spaudimo konkurso komisijai, kurią V.Uspaskichas buvo pasikvietęs į Seimą prieš pat priimti sprendimą dėl "Stumbro" privatizavimo. "Premjeras užsiminė, kad šiandien (pirmadienį - BNS) 8 valandą ryte kviečiausi komisiją, tačiau manau, kad premjeras neturi teisės daryti man įtakos dėl vieno ar kito mano sprendimo. Jeigu komisiją sukviečiau, vadinasi manau, kad tai padaryti buvo reikalinga", - kalbėjo V.Uspaskichas.

Praėjusią savaitę V.Uspaskichas paragino Valstybės turto fondą elgtis protingai ir stengtis, kad privatizuojant "Stumbrą" Lietuva nenukentėtų nei finansiškai, nei morališkai. Stebėti "Stumbro" privatizavimo eigą V.Uspaskichui yra pavedęs Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, kai liepos pradžioje gavo Latvijos bendrovės "Latvijas balzams" skundą dėl užsitęsusio ir vilkinamo "Stumbro" privatizavimo proceso. Pradinė "Stumbro" parduodamo 91,95 proc. akcijų paketo kaina - 107 mln. litų, arba 3,92 lito už vieną 4 litų nominalios vertės akciją.

Paraišką dalyvauti "Stumbro" privatizavime taip pat pateikė viena didžiausių Lietuvos alkoholinių gėrimų importuotojų - bendrovė "Bennet Distributors", "Autosanitex" ir Lenkijos "Polmos" gamyklos susivienijimas, Prancūzijos kompanija "Les Grands Chais de France".

Pradinė "Stumbro" parduodamo 91,95 proc. akcijų paketo kaina - 107 mln. litų, arba 3,92 lito už vieną 4 litų nominalios vertės akciją.

Privatizavimo programoje numatyta, kad "Stumbro" pirkėjas privalo turėti ne mažesnę nei 7 metų veiklos patirtį, o pirkėjo metinė apyvarta turėtų būti ne mažesnė nei 175 mln. litų. Be to, pirkėjas privalės į bendrovę per trejus metus investuoti 20 mln. litų ir per metus eksportuoti 0,5 mln. dekalitrų produkcijos. Investuotojas į "Stumbrą" taip pat privalės įsipareigoti 5 metus be Vyriausybės sutikimo keisti alkoholio gamybos bendrovių veiklos, įskaitant ir sulčių gamybą, taip pat vienerius metus išlaikyti 90 proc. šiuo metu esamų darbo vietų.

Premjeras išsikvietė V. Uspaskichą

“Stumbro” investicijoms paimta paskola

Tai, kad “Mineraliniai vandenys” neabejojo savo pergalę rodo ir liepos 8 d. Vilniaus banko ir koncerno "MG Baltic" vadovų susitarimas dėl 200 mln. litų paskolos, kurios lėšos, koncerno atstovų teigimu, bus investuotos ir į privatizuojamą alkoholinių gėrimų gamybos bendrovę "Stumbras".

"Stumbro" akcijos kotiruojamos Nacionalinės vertybinių popierių biržos Einamajame sąraše. Praėjusį penktadienį bendrovės akcija biržoje kainavo 5,45 lito, o įmonės vertė rinkoje siekė 161,6 mln. litų.

Eltos teigimu, "Mineraliniai vandenys" šiuo metu užima 42 proc. į Lietuvą įvežamų alkoholinių gėrimų rinkos (išskyrus alų), o bendrovės užimama alkoholinių gėrimų rinkos dalis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (3)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (5)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (32)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Apklausa: 6 iš 10 pažįstamiems atskleidžia, kokią algą gauna (14)

Dauguma darbuotojų sutinka, kad darbo užmokesčio duomenys yra privatus klausimas ir labai jautri...

Top naujienos

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (20)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (16)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (4)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (12)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (9)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (70)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (29)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (20)

Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (48)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (63)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....