“Microsoft” nenuleidžia rankų

 (1)
JAV federalinis teismas pirmadienį paskelbė epochinį nutarimą, kad korporacija "Microsoft" rimtai pažeidė Amerikos antimonopolinius įstatymus. Dabar šiai kompiuterių programinės įrangos milžinei gresia sunkios bausmės, įskaitant net galimą jos suskaldymą.
Bill Gates
Netrukus po sprendimo paskelbimo, “Microsoft” akcijos atpigo 15 proc., NASDAQ indeksas nukrito 7,6 proc., o pats “Microsoft” įkūrėjas Bilas Geitsas prarado apie 12 milijardų dolerių.

“Microsoft” atstovai jau pareiškė, kad dėl teismo sprendimo bus teikiama apeliacija. Ekspertų teigimu, “Microsoft” bylos nagrinėjimas gali užtrukti iki 2002 metų.

Tai reiškia, kad sprendimas bus priimtas tuomet, kai valstybei vadovaus naujas prezidentas. O visai tikėtina, kad juo taps respublikonų partijos, kuri į “Microsoft” žiūri su didesnėmis simpatijomis nei demokratai, atstovas. Šią aplinkybę galvoje turi ir “Microsoft” įkūrėjas Billas Geitsas, kuris pareiškė netikįs kompanijos suskaldymo galimybe. “Sveikas protas mūsų pusėje”, sakė jis.

“Microsoft” pralaimėjimu gali džiaugtis su Windows konkuruojančios Linux operacinės sistemos kūrėjai – kompanijos "VA Linux Systems" akcijų kaina pakilo 3,2 proc.

Nežiūrint į tai, daugelis biržos žaidėjų įsitikinę, kad “Microsoft” greitai atsipeikės nuo patirto smūgio ir artimiausiu metu supirks savo atpigusias akcijas.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Baltarusijos turistai į Lietuvą kviečiami ne tik apsipirkti (1)

Ketvirtadienį Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus kviečia į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.

Brangius LVŽS užmojus įmanoma įgyvendinti nedidinant valstybės skolos? (50)

Didesnės pensijos, labiau prieinamas aukštasis mokslas, ugdymo įstaigų plėtra, minimalios mėnesio algos didinimas, medikų atlyginimų kėlimas ir techninių sąlygų gerinimas – tik dalis „valstiečių“ užmojų, kurie gali kainuoti brangiai.

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (893)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų (78)

Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (236)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.