"Microsoft" gali būti skaldoma į tris dalis

 (3)
JAV apygardos teisėjas Thomas Penfieldas Jacksonas (Tomas Penfyldas Džeksonas), nagrinėjantis korporacijos "Microsoft" antimonopolinę bylą, nusprendė, jog šalies vyriausybės atstovų siūlymas suskaldyti "Microsoft" į dvi dalis yra per švelnus.
T. P. Jacksonas kreipėsi į JAV teisingumo departamento advokatą Davidą Boesą (Deividą Boesą) su prašymu pateikti naują siūlymą teismui dėl "Microsoft" suskaldymo, kuriame būtų kalbama apie galimą trijų atskirų kompanijų sukūrimą.

Pirmoji iš jų užsiimtų operacijų sistemos "Windows", antroji - biuro programinės įrangos "Microsoft Office", trečioji - interneto naršyklės "Internet Explorer" tobulinimu ir tiekimu rinkai.

T. P. Jacksonas savo kreipimesi nedviprasmiškai leido suprasti, jog korporacijos "Microsoft" priverstinis padalijimas tik į dvi dalis esminių pokyčių programinės įrangos rinkoje nenulems.

"Microsoft" suskaldymas tik į dvi dalis reiškia ne ką kita, kaip dviejų atskirų monopolijų sukūrimą", pareiškė teisėjas.

T. P. Jacksonas trečiadienį kategoriškai atmetė korporacijos "Microsoft" atstovų siūlymą atidėti galimų sankcijų prieš šią programinės įrangos gamybos milžinę svarstymą.

Praėjusį mėnesį teismas galutinai pripažino, kad "Microsoft" pažeidė antimonopolinius įstatymus, piktnaudžiaudama savo monopoline galia asmeninių kompiuterių operacijų sistemų rinkoje.

Šio mėnesio pradžioje korporacija "Microsoft" kreipėsi į teismą su prašymu nepritarti siūlymams ją suskaldyti, vietoje padalijimo siūlydama savo verslo suvaržymo priemones.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (11)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.