"Microsoft" byla: Baltieji rūmai plaunasi rankas

JAV teisingumo departamentas antradienį informavo prezidento Bilo Klintono (Bill Clinton) ekonomistų grupę apie savo pasiūlymą suskaldyti korporaciją "Microsoft".
Tačiau panašu, kad Baltieji rūmai šiuo klausimu linkę "nusiplauti rankas".

1 val. 45 min. trukęs susitikimas parodė, kad Baltieji rūmai yra susidomėję galimomis ekonominėmis Microsoft" antimonopolinės bylos pasekmėmis. Mat ši programinės įrangos tiekėja yra viena didžiausių Amerikos bendrovių. Tačiau panašu, kad B. Klintono komanda nepateikė didesnių prieštaravimų dėl Teisingumo departamento pasiūlymo, kuriuo siekiama padidinti konkurenciją programinės įrangos industrijoje.

Pats B. Klintonas susitikime nedalyvavo.

"Manau, jis teisingai mano, kad tuo turėtų užsiimti Teisingumo departamentas", prieš susitikimą pareiškė Baltųjų rūmų atstovas spaudai Džo Lokhartas (Joe Lockhart).

"Microsoft" pirmininkas Bilas Geitsas (Bill Gates) antradienį pakartojo savo poziciją, jog ši bendrovė neįvykdė jokių pažeidimų. Jis teigė, kad bendrovės suskaldymas būtų žalingas vartotojams.

"Microsoft" vykdomasis direktorius Stivas Balmeris (Steve Ballmer) antradienį išreiškė įsitikinimą, kad korporacija išvengs suskaldymo. Telefonu duotame interviu jis pakartojo savo poziciją, kad Teisingumo departamento ir 19-os valstijų iškeltoje byloje nėra nieko, kas pateisintų korporacijos suskaldymą į kelias bendroves.

"Mes tikime savo teisinės pozicijos tvirtumu, mes apskųsime teisėjo Džeksono (Jackson) išvadas, ir mums nekyla abejonių, kad galų gale mūsų pozicija bus apginta", sakė S. Balmeris interviu "Reuters".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Seimo Pirmininkė: dar spėsime priimti Darbo kodeksą (1)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė įsitikinusi, kad kadenciją baigiantis Seimas per tris likusius posėdžius spės priimti naują Darbo kodeksą.

Italija grasina vetuoti ES biudžetą

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi dėl kitų Europos Sąjungos (ES) šalių vengimo priimti pabėgėlius pagrasino vetuoti Bendrijos biudžetą, praneša agentūra AFP.

ES reikalauja Lietuvai ir dar šešioms valstybėms pasiaiškinti dėl biudžeto (19)

Europos Komisija antradienį pareikalavo iš septynių euro zonos valstybių „paaiškinimų“ dėl jų biudžetų projektų ir išreiškė ypatingą susirūpinimą, kad Italija, Kipras bei Suomija nesilaiko Europos Sąjungos tikslų.

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (21)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (19)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.