"MeritaNordbanken" nori steigti skyrių Lietuvoje

Centrinis bankas dabar nagrinėja prašymą, ir pasak LB valdybos pirmininko Reinoldijaus Šarkino, greičiausiai jau balandžio mėnesį LB valdyba turėtų suteikti jam leidimą bei veiklos licenciją.

"Jis atitinka visus Lietuvos banko keliamus reikalavimus, turi visus reitingus, todėl didelių kliūčių neturėtų būti", BNS sakė R. Šarkinas. Anot jo, bankas galėtų pradėti veiklą jau gegužės mėnesį ar net balandį.

"MeritaNordbanken" valdo apie 40 proc. Suomijos ir apie 20 proc. Švedijos bankų rinkos.

Skandinavijos bankas sausio mėnesį pranešė apie ketinimus pirkti verslą iš Prancūzijos banko "Societe Generale", kuris pasitraukia iš Lietuvos ir Latvijos. Gavęs licenciją, "Merita" perims "Societe Generale" Vilniaus skyriaus turtą ir įsipareigojimus ir tokiu būdu pradės veiklą Lietuvoje.

"Societe Generale" skyriuje Rygoje dirba apie 60 žmonių, Vilniuje - apie 20.

Anksčiau "MeritaNordbanken" tikėjosi, kad nuosavybės pasikeitimas Vilniuje įvyks iki kovo 31 dienos.

"MeritaNorbanken" regioninių bankų Baltijos šalyse ir Lenkijoje vadovas Thomas Neckmaras anksčiau yra sakęs, jog šie sandoriai maždaug du kartus padidins banko aktyvumą Latvijoje ir leis įsteigti padalinį Lietuvoje.

Lietuvos centrinio banko vadovas nenorėjo prognozuoti, kaip šalies rinką paveiks stipraus Skandinavijos banko atėjimas.

"Tai priklausys nuo to, kokia veikla jis užsiims - ar mažmenine, ar didmenine bankininkyste, kokius klientus rinksis", kalbėjo R. Šarkinas.

Tuo tarpu "MeritaNordbanken" siekia tapti pirmaujančiu banku Šiaurės ir Baltijos šalyse. Jis neatmeta galimybės, kad ateityje Baltijos regione bankas įsigis mažų pirkinių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (11)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (116)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.