"Mažeikių naftos" ir "LUKoil" derybose pasiektas teigiamas lūžis

 (1)
"Derybų dėl ilgalaikio naftos tiekimo "Mažeikių naftai" procese pasiektas esminis lūžis - atsiranda galimybė toliau tartis su pasaulio finansų institucijomis dėl rekonstrukcijos ir modernizacijos darbų, nes tik pertvarkyta naftos perdirbimo įmonė galės išlikti ateityje", trečiadienį spaudos konferencijoje sakė buvęs valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministras.

S. Kaktys praėjusių metų spalio 29 dieną pasirašė sutartis dėl "Williams International" investicijų į Lietuvos naftos ūkį.

S. Kaktys mano, kad kol kas paslaptyje laikomas dviejų naftos bendrovių ketinimų protokolas jokio nepasitikėjimo neturėtų kelti.

"Dvi šalys susitarė, kad tik tokiu būdu gali jausti viena kitai pasitikėjimą bei juridiškai įforminti santykius ir atsakomybę", kalbėjo parlamentaras.

Pasak S. Kakčio, jeigu bus pasirašyta sutartis dėl ilgalaikio naftos tiekimo, Lietuvai atsivers galimybė ieškoti ne tik 6 mln. tonų naftos tiekimo garantų, bet ir kreiptis į kitus partnerius - Rusijos naftos bendrovę JUKOS ir Kazachstano naftos perdirbėjus.

Eksministras nemano, kad ketinimų protokolas yra paprastas ūkinis sandoris. "Šis sandoris yra ypač sudėtingas ir geopolitiniu aspektu, susijęs su daugybe partnerių ir valstybės biudžetu, todėl slaptų užmojų ir ketinimų čia neturėtų būti", sakė S. Kaktys.

Anot jo, apie tai jau yra kalbėta su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko, Tarptautinio valiutos fondo atstovais, kurie projektą sutiktų paremti tik tuo atveju, jei procesai, vykdomi finansų sektoriuje, būtų skaidrūs.

"Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas yra pareiškęs norą dalyvauti "Mažeikių naftos" modernizacijos procese ir investuoti 500-600 mln. JAV dolerių, todėl neabejotina, kad jie tai darytų tik esant skaidriai situacijai", sakė S. Kaktys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Aptiko nelegalų mėsos cechą (1)

Vilkaviškio rajono Matlaukio kaime išaiškinta ir sustabdyta nelegalaus mėsos perdirbimo cecho veikla, rašoma VMVT pranešime spaudai.

Rakauskų šeima su „Žabolis ir partneriais" įsigijo prekybos centrą Rygoje (5)

„KS Holding” už 12,5 mln. eurų įsigijo SIA MD Galerija Azur, kontroliuojančią „Atrium Azur” prekybos centrą Rygoje, iš „Atrium European Real Estate Limited” kompanijos. Į prekybos centro vystymą papildomai planuojama investuoti 16 mln. eurų, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

Belgija pasiekė bendrą sutarimą dėl ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (2)

Belgijos politiniai lyderiai pasiekė bendrą susitarimą, kad šalis pritars Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, ketvirtadienį pranešė premjeras Charles'is Michelis, todėl stiprėja viltys, kad šis paktas bus greitai pasirašytas.

Per tris mėnesius po „Brexit“ Didžiosios Britanijos ekonomika augo kiek greičau, nei tikėtasi (4)

Per tris mėnesius po „Brexit“ balsavimo Didžiosios Britanijos ekonomika augo greičiau nei tikėtasi, rodo oficiali statistika, praneša BBC.