"Mažeikių naftos" ir "LUKoil" derybos truks dar 2-3 mėnesius

Lietuvos ir Rusijos naftos koncernai "Mažeikių nafta" ir "LUKoil" tikisi per 2-3 mėnesius išspręsti visus bendrų įmonių steigimo bei kitus klausimus, dėl kurių šalys susitarė praėjusią savaitę Londone.
Apie tai spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė "Mažeikių naftos" generalinis direktorius Stephenas Hunkusas ir "LUKoil Baltija" valdybos pirmininkas Ivanas Paleičikas.

Gegužės 18 dieną "Mažeikių nafta" ir "LUKoil" Londone pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo principų, kurį abi pusės laiko dideliu maždaug pusmetį trukusių derybų pasiekimu.

Šiuo dokumentu šalys susitarė dėl naftos tiekimo per naują bendrą įmonę. Be to, susitarta steigti bendras naftos produktų realizavimo bendroves ir toliau plėstis Baltijos regione. "Mažeikių nafta" užsitikrino mažiausiai 6 mln. tonų naftos tiekimą per metus.

Pasak S. Hunkuso, tikrasis darbas tik prasidėjo.

"Ne taip lengva suderinti pozicijas - viena pusė turi rinką ir naftą, kita - rinką ir įmonę. Atskirai gali dirbti kiekvienas, bet mes suradome lanksčią schemą, kaip dirbti kartu", kalbėjo I. Paleičikas.

Anot jo, tikslesnė informacija apie bendrai kuriamas įmones ir jų akcininkų struktūrą bus aiški po 2-3 mėnesių. Per šį laiką taip pat bus tęsiamos derybos dėl kainų.

I. Paleičikas mano, kad tikriausiai kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje bus įkurta po vieną bendrą produktų realizavimo įmonę, o naftos pirkimu ir tiekimu užsiims atskira bendrovė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (815)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (233)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (9)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (5)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.