"Mažeikių naftos" ir "LUKoil" derybos stumiasi į priekį

 (5)
Derybos vyko Londone balandžio 6-8 dienomis.

"Mums pavyko padaryti žingsnį į priekį. Kalbėdami apie dešimties metų bendradarbiavimą, mes jau deramės dėl konkrečių skaičių. Pozicijos jau artėja, ir greitai mes būsime visai šalia", spaudos konferencijoje pirmadienį Vilniuje sakė "LUKoil Baltija" valdybos pirmininkas Ivanas Paleičikas.

"Mažeikių naftos" generalinis direktorius Stephenas Hunkusas taip pat sakė, kad derybose pasiektas ženklus progresas.

Pagrindinis derybų objektas yra naftos ir jos produktų kaina. Pasak I. Paleičiko, "Mažeikių nafta" nori kuo pigiau pirkti naftą, o "LUKoil Baltija" - kuo pigesnius Mažeikiuose pagamintus naftos produktus.

Jis teigė neabejojąs, jog susitarimą su "Mažeikių nafta" pavyks pasiekti dar šiais metais.

Tačiau nė viena pusė nekomentavo konkrečių derybų rezultatų. ir I. Paleičikas, ir S. Hunkusas pabrėžė, kad norima geriau suprasti vienas kitą, kad ateityje būtų lengviau bendradarbiauti.

Jei "Mažeikių nafta" ir "LUKoil" susitartų dėl ilgalaikio bendradarbiavimo, Rusijos koncernui tai būtų pirmoji tokia sutartis su užsienyje veikiančia bendrove, kurioje "LUKoil" neturi akcijų.

Londone vykusioje derybose nebuvo kalbėta apie "Mažeikių naftos" akcijų pardavimą koncernui "LUKoil".

"Mes kol kas neketiname pirkti akcijų - norime pirmiausia kartu padaryti verslą, o po to laikas parodys. "Mažeikių nafta" turi pamatyti, kad mes esame patikimas partneris - tik po to galima kalbėti apie akcijų pirkimą", kalbėjo I. Paleičikas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (26)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Rinkimų laimėtojų planai: kurie iš jų virs realybe?

Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai žada kai kurių radikalių permainų. Ekonomistai nesutaria, kaip naujos valdžios darbai paveiks eilinio piliečio gyvenimą ir visos šalies ekonomiką.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (18)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (156)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.