Į „Snorui“ įkeistų objektų sąrašą įtraukta 20 negyvenamų pastatų ir patalpų Maskvoje, Peterburge, Jekaterinburge, Maskvos ir Kaliningrado srityse, 11 butų Maskvoje ir Pamaskvyje, gyvenamasis namas Nikolina Goros gyvenvietėje prie Maskvos, keturi žemės sklypai Maskvos srityje ir Peterburge. Teismo nutartyje pažymima, kad tokių apsaugos priemonių taikymas neabejotinai pažeistų trečiųjų asmenų teises.

Bankrutavusio „Snoro“ banko akcininkas V. Antonovas prieš Lietuvą inicijavo daugiau kaip 550 mln. eurų ieškinį už patirtą turtinę ir verslo reputacijai padarytą žalą. Praėjusį ketvirtadienį Maskvos arbitražo teismas pradėjo nagrinėti šią bylą.

Lietuvos teisingumo ministerija nusiuntė Maskvos arbitražo teismui pareiškimą, kuriame nurodoma, kad kilęs ginčas turi būti sprendžiamas Lietuvoje. Lietuva taip pat ketina pasinaudoti tarptautinės teisės garantuojamu imunitetu nuo Rusijos teismų jurisdikcijos.

Kartu su pareiškimu Teisingumo ministerija Maskvai grąžino ir Maskvos miesto arbitražo teismo nutarties kopiją bei informavo Rusiją, kad šie procesiniai dokumentai buvo atsiųsti nesilaikant teisės aktų nustatytos tvarkos.

„Pareiškime taip pat priminta, kad bylai taikytina Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Rusijos Federacijos Vyriausybės sutartis dėl investicijų skatinimo ir abipusės apsaugos, kurioje numatyta, kad tarp ieškovo ir atsakovo yra sudarytas arbitražinis susitarimas, todėl visi ginčai dėl investicijų turi būti sprendžiami Tarptautiniame prekybos rūmų Arbitražiniame teisme, o ieškovas pasinaudojo šia galimybe pateikdamas pranešimą siūlydamas sudaryti Arbitražinį susitarimą. Tai užkerta kelią ieškinio nagrinėjimui Maskvos miesto arbitražo teisme“, – rašoma Teisingumo ministerijos išplatintame pranešime.