"Marijampolės pieno konservai" išleidžia naują akcijų emisiją

Skolų ir nuostolių naštos slegiama bendrovė "Marijampolės pieno konservai" išleidžia naują 19,3 mln. litų akcijų emisiją.
Ketvirtadienį ją įregistravo Vertybinių popierių komisija. Pasak VPK pranešimo, įmonė kapitalizuoja 19,3 mln. litų skolą Valstybės turto fondui, kuris išpirks emisiją už simbolinę 1 lito kainą.

"Marijampolės pieno konservų" akcijų emisija įregistruota iš karto po to, kai trečiadienį įsigaliojo Akcinių bendrovių įstatymo pataisos, leidžiančios nemokiai įmonei už skolas atsiskaityti akcijomis. Iki šiol tokia bendrovė negalėjo viešai platinti akcijų ir parduoti jas kreditoriams.

Turto fondo dalis bankrutuojančioje įmonėje padidės nuo 48,86 iki 64,45 proc., o smulkių privačių akcininkų - sumažės nuo 51,2 iki 35,6 proc.

Pardavus akcijas, įmonės įstatinis kapitalas padidės nuo 44,1 mln. iki 63,4 mln. litų.

Kapitalizavusi dalį skolų, Marijampolės įmonė dar liks skolinga Žemės ūkio bankui, Finansų ministerijai bei žemdirbiams apie 48 mln. litų. Pastarosiomis dienomis iš Kaimo rėmimo fondo atsiskaitymams už supirktą produkciją bendrovei pervesta 1,65 mln. litų.

Turėdamas kontrolinį akcijų paketą, Turto fondas bandys už simbolinę kainą jį parduoti ir taip išgelbėti žlungančią įmonę.

Kol kas galutinai neaišku, kaip Turto fondas išvengs oficialiojo pasiūlymo, kurį pagal įstatymus turėtų paskelbti. Fondo vadovai neslepia neketinantys skelbti pasiūlymo, nes neturi pinigų išpirkti likusias akcijas.

Centrinio vertybinių popierių depozitoriumo duomenimis, per devynis 1999 metų mėnesius bendrovės nuostoliai siekė 14,9 mln. litų, o pajamos ir pardavimai - 74,2 mln. litų. Palyginti su 1998-aisiais, jos nuostoliai pernai buvo beveik 4 kartus didesni, o pardavimai - 42 proc. mažesni.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (21)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (13)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (150)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.