Kandidatas į ūkio ministrus Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius vertinamas kaip jaunas, energingas ir ryžtingas politikas, siekiantis išsivaduoti iš tėvo, įtakingo socialdemokrato Rimanto Sinkevičiaus šešėlio.
Mindaugas Sinkevičius
© DELFI / Kiril Čachovskij

Jis yra laikomas vienu iš realiausių kandidatų kitąmet tapti Socialdemokratų partijos pirmininku.

Vienas jauniausių šalies merų, 32-ejų M. Sinkevičius laikomas novatorišku politiku, tačiau kai kurie kritikai pasigenda aktyvumo, ypač per antrąją kadenciją, kai rajono taryboje socialdemokratai turi absoliučią daugumą.

Dvi mero kadencijos - skirtingos

Jonavos rajono meru M. Sinkevičius dirba nuo 2011 metų balandžio, 2015 metų kovą pirmą kartą rengtuose tiesioginiuose mero rinkimuose perrinktas rajono meru. Jonavos rajono tarybos opozicijos lyderis Remigijus Osauskas, konkuravęs su M. Sinkevičiumi dėl mero posto, sako, kad per pirmą kadenciją meras buvo miesto lyderis, o vėliau šį vaidmenį kiek apleido.

„Pirmoje kadencijoje jo buvo padarytas labai didelis darbas ne tik viešųjų ryšių prasme, bet ir kasdieninė veikla buvo matoma. Vadovo kartelę jis užkėlė labai aukštai.

Antroje kadencijoje situacija pasikeitė, jis yra įsitvirtinęs kaip rajono lyderis ir šioje kadencijoje, ypač socialdemokratams turint daugumą, šiek tiek „sėdo“ dėl savo aktyvios veiklos respublikine prasme. Rajoninio vadovo darbas tapo šiek tiek pasyvesnis, bet bet kuriuo atveju aš, kaip gyventojas, jam, kaip rajono vadovui, tikrai labai didelių priekaištų neturėčiau“, - BNS sakė R. Osauskas.

Po pernai vykusių savivaldybių rinkimų socialdemokratai Jonavos taryboje turi 15 mandatų iš 25. Kalbama, kad turėdamas tokią jį palaikančią jėgą, M. Sinkevičius tapo labiau arogantiškas, pradėjo nevertinti kitos nuomonės, o taryboje sprendžiant klausimus, mero ir partijos žodis būna lemiamas.

Daktaro laipsnį turintis M. Sinkevičius Jonavos taryboje dirba nuo 2007 metų, nuo 2008 metų kovo iki 2009 metų dirbo mero pavaduotoju. Tuomet jis buvo laikomas jauniausiu šalies vicemeru, o šiuo metu yra vienas jauniausių merų.

„Šiek tiek nuogąstavimų dėl amžiaus turėjome praeitą kadenciją, ypatingai vyresnio amžiaus tarybos nariai abejojo, ar jam pavyks susitvarkyti, bet vėliau, kadencijai besibaigiant, didelę patirtį turintys vietos politikai pripažino, kad Mindaugas susitvarkė su savo veikla ir didelių priekaištų jam neturėjo“, - pasakojo R. Osauskas.

Aktyvus, novatoriškas, bet pramonės parko mieste kol kas nėra

Mindaugas Sinkevičius
Mindaugas Sinkevičius
© Organizatorių archyvas


M. Sinkevičius Jonavoje yra matomas kaip lyderis - aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose, nuolat važinėja po miestą ir sprendžia gyventojų problemas. Pastaraisiais metais miestas pastebimai atsinaujino, sutvarkytos viešosios erdvės, miestas tapo patrauklesnis čia kurtis jaunoms šeimoms. Be to, miesto vadovas laikomas inovatyviu, imliu naujausioms technologijoms, mieste jį galima pamatyti važinėjant riedžiu.

Vis dėlto dalis miestiečių pasigenda vietos valdžios pastangų skatinti smulkųjį verslą ir taip mažinti regiono priklausomybę nuo didžiausios azoto trąšų gamintojos Lietuvoje, bendrovės „Achema“.

2013 metų rugpjūtį Jonavos rajono valdžia nusprendė anksčiau celiuliozės gamyklai skirtoje teritorijoje įkurti pramonės parką. Kauno regiono plėtros agentūra skelbė, kad į parką planuota pritraukti beveik 150 mln. eurų tiesioginių investicijų, sukurti per 1,3 tūkst. darbo vietų, įdarbinti daugau kaip 670 bedarbių, Tai svarbu Jonavai, kur oficialus nedarbo lygis šiuo metu siekia 8,5 procento.

Nuo to laiko parko kūrimas nuo planų ir kalbų menktai tepasistūmėjo.

„Investicijų mieste trūksta, nes sėdima ant „Achemos“ adatos. Jei įmonei gerai, tai miestui ir rajonui gerai, bet jei „Achemai“ būtų blogai, tai rajonas pradėtų stagnuoti, buksuoti, daug šeimų nukentėtų finansiškai, prasidėtų problemos. Reikėtų diversifikuoti verslus, formuoti alternatyvą ir tas verslo parkas tam galėtų pasitarnauti“, - BNS sakė vienas Jonavos gyventojų, nenorėjęs viešinti savo pavardės.

Tarp deklaruojamų M. Sinkevičiaus pomėgių - lauko tenisas, bėgimas, krepšinis, medžioklė, nardymas.

Sąsajos su tėvu ir „Achema“

Politiniuose koridoriuose užsimenama, kad M. Sinkevičiaus karjera nebūtų tokia, jei ne jo tėvas, įtakingas socialdemokratas R. Sinkevičius.

Kalbama, kad didelių politinių ambicijų turintis M. Sinkevičius turi sulaukti savo eilės, kol iš didžiosios politikos arenos pasitrauks jo tėvas, šiuo metu kadenciją baigiantis susisiekimo ministras.

Lapkričio pradžioje Socialdemokratų partijai pritarus M. Sinkevičiaus kandidatūrai į ūkio ministrus, jis teigė, kad į būsimas pareigas žiūrintis ne kaip į avantiūrą, o nuoseklų kopimą karjeros laiptais.

M. Sinkevičiaus progresą politikoje, manoma, iš dalies gali stabdyti ir Sinkevičių šeimos sąsajos su „Achema“. Baiminamasi, kad M. Sinkevičiui vadovaujant Ūkio ministerijai, kuri kuruoja pramonės, gali kilti interesų konfliktas, jog „Achema“ šiuo metu bylinėjasi Lietuvos ir ES teismuose dėl Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymo mokesčių.

2005–2008 metais R. Sinkevičius buvo koncerno „Achemos grupė“ vystymo direktorius. Jo motina yra Aplinkos apsaugos agentūros Bendrųjų reikalų skyriausi vyriausioji specialistė, buvusi „Achemos“ inžinierė technologė, sesuo Rūta Jasilionė - advokatų kontoros „Valiūnas ir partneriai Ellex“ advokato padėjėja.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Alibaba“ pajamos antrąjį ketvirtį augo 56 proc.

Kinijos elektroninės prekybos milžinas „ Alibaba “ ketvirtadienį pranešė apie Volstrito...

SEB bankas uždaro vieną skyrių Gedimino prospekte Vilniuje (5)

Didžiausias šalyje komercinis SEB bankas uždaro vieną iš savo klientų aptarnavimo skyrių...

Lietuvos šeimų išlaidos vartojimo prekėms liepą mažėjo (9)

Lietuvos namų ūkių išlaidos pagrindinėms vartojimo prekėms praėjusį mėnesį smuko, rodo...

Nuo turistų pavargę Barselonos gyventojai kyla į kovą (3)

Nesustojantis turistų srautas taip įpykdė Barselonos gyventojus, kad jie ėmė rengti protestus....

Vartojimo kredito gavėjų birželį sumažėjo beveik 100 tūkst. (4)

Birželio pabaigoje vartojimo kreditų davėjų paslaugomis naudojosi apie 440 tūkst. gyventojų -...

Top naujienos

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (33)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (77)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (142)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Į Vilnių sugrįžta skrydžiai (1)

Vilniaus oro uoste ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidarytas kilimo ir tūpimo takas. Pirmasis...

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (20)

Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris...

Vilniuje susituokė menininkė J. Vaitkutė: mūsų susitikimas tapo lemtingu (10)

Ketvirtadienio popietę Vilniaus santuokų rūmuose už savo mylimojo, komunikacijos specialisto...

R. Karbauskis tapo seneliu (74)

Ramūno Karbauskio šeimą aplankė džiugi žinia – jo sūnus Justinas Karbauskis su žmona...

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (162)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (10)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Kanadietė pamestą sužadėtuvių žiedą po 13 metų rado netikėtoje vietoje (9)

Prieš daugiau nei dešimt metų šeimai priklausančiame ūkyje kanadietė Mary Grams pametė savo...