LŽŪB akcijas pirks lenkai ir italai

Vakar Valstybės turto fondas Lietuvos žemės ūkio banko (LŽŪB) privatizavimo konkurse nugalėtoju paskelbė Lenkijos banko "Pekao SA" ir Italijos banko "Uni Credito Italiano" susivienijimą.
Šie du bankai bus kviečiami į derybas dėl LŽŪB akcijų pardavimo sutarties sudarymo.

Pasak LŽŪB privatizavimo viešo konkurso komisijos vadovės, Valstybės turto fondo privatizavimo direktorės Aldonos Dzenienės, kol kas neaišku, kada prasidės derybos su Lenkijos ir Italijos bankais, ar jie nenorės atlikti LŽŪB banko papildomo audito.

Artimiausiu metu jiems bus išsiųstas pranešimas apie konkurso rezultatus ir siūlymas atvykti derėtis dėl sutarties. Didžiausias Lenkijos privatus bankas "Pekao SA" kartu su Italijos banku "UniCredito Italiano" vieninteliai panoro pirkti 76,01 proc. valstybei priklausantį LŽŪB akcijų paketą.

Pirmasis mėginimas 1998 m. privatizuoti LŽŪB buvo nesėkmingas, nes vienintelis konkurso dalyvis - Latvijos bankas "Parex" - pasiūlė įsigyti akcijų paketą už pusę milijono dolerių, o tai Vyriausybei atrodė per maža kaina.

Ekspertai mano, kad valstybės akcijas trečiajame pagal dydį šalyje LŽŪB dabar galima parduoti daugiau kaip už 100 mln. litų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (16)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (14)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (90)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (61)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.