"LUKoil" nori kontroliuoti Lietuvos naftos rinką

 (2)
Rusijos naftos koncernas "LUKoil" nori kontroliuoti Lietuvos naftos rinką, bet tam jam nereikia pirkti Lietuvos naftos koncerno "Mažeikių nafta" akcijų, penktadienį sakė bendrovės prezidentas Vagitas Alekperovas.
"Mes manome, kad tai yra mūsų rinka, ir ketiname dėl jos kovoti", Sankt Peterburgo kalnakasybos instituto studentams sakė V. Alekperovas.

"Tikimės, kad aršioje konkurencinėje kovoje įgysime ne bendrovės, bet jos veiklos kontrolę", sakė jis.

Anksčiau "LUKoil" buvo pareiškęs norą įsigyti trečdalį "Mažeikių naftos" akcijų. Dabar trečdalis "Mažeikių naftos" akcijų ir koncerno veiklos kontrolė priklauso JAV bendrovei "Williams International".

Sprendžiant iš V. Alekperovo pastabų, pasikeitė ir "LUKoil" planai. "Kol mūsų bendrovė kontroliuoja tiekimą ir produktų paskirstymą, nesvarbu, kam priklauso pati įmonė", sakė jis.

Tikimasi, kad "LUKoil" ir "Williams International" derybos dėl komercinio ir strateginio bendradarbiavimo įvyks Londone gegužės 16-17 dienomis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (6)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (11)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (138)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.

Svaras sustiprino pramonės gaminių eksportą (1)

Naujausio Britų pramonininkų konfederacijos (CBI) atlikto tyrimo duomenimis, pramonės gaminių eksportą smarkiai sustiprino silpstantis svaras, praneša BBC.