"LUKoil" neketina eksportuoti naftos per Būtingę

 (1)
Rusijos naftos koncernas "LUKoil" neketina eksportuoti naftos per Būtingės terminalą. Tam jis planuoja naudoti tik vieną prie Baltijos jūros esantį - Primorsko terminalą.
Tai pranešė Rusijos verslo informacijos agentūra "Rosbusinessconsulting".

Tačiau "LUKoil" dar nė karto neeksportavo savo naftos per Būtingės terminalą, kuris veikia nuo 1999 metų vasaros. Tai BNS patvirtino "Mažeikių naftos" koncerno Komunikacijos tarnybos vadovė Virginija Kristinaitienė.

"LUKoil" ketina tapti "Baltijos vamzdynų sistemos" (BVS) akcininku ir naftą eksportuoti per Primorsko terminalą bei atsisakyti Būtingės terminalo paslaugų", žurnalistams ketvirtadienį sakė "LUKoil" prezidentas Vagitas Alekperovas.

"Rosbusinessconsulting", remdamasi V. Alekperovo žodžiais, tvirtina, jog nei "LUKoil", nei valstybei nenaudinga eksportuoti naftą per du terminalus Baltijos jūroje.

Koncerno "LUKoil" spaudos taryba, penktadienį patikslindama V. Alekperovo žodžius, BNS pranešė, kad jis turėjo galvoje tik tai, ar "LUKoil" ketina tapti Būtingės terminalą valdančios "Mažeikių naftos" akcininku.

Rusija kovo pabaigoje pradėjo BVS projekto įgyvendinimą, kurio tikslas - sujungti Timano-Pečioros ir Vakarų Sibiro naftos regionus su naujuoju eksporto terminalu Baltijos jūros pakrantėje netoli Sankt Peterburgo.

Planuojama, jog Primorsko naftos terminalas pradės veikti 2001-ųjų pabaigoje arba 2002 metų pradžioje. Pirmajame terminalo eksploatavimo etape per metus planuojama eksportuoti 12 mln. tonų žaliavos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (2)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (79)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.

Svaras sustiprino pramonės gaminių eksportą (1)

Naujausio Britų pramonininkų konfederacijos (CBI) atlikto tyrimo duomenimis, pramonės gaminių eksportą smarkiai sustiprino silpstantis svaras, praneša BBC.

ES spaudžia Valoniją dėl ES ir Kanados prekybos sutarties (2)

Europos Sąjunga (ES) griebėsi šiaudo, mėgindama išgelbėti Išsamų ekonomikos ir prekybos susitarimą (CETA) su Kanada po to, kai Belgijos Valonijos regionas atmetė galutinį sprendimo priėmimo terminą. Apie tai praneša BBC.