"LUKoil" nebenori "Mažeikių naftos" akcijų

 (5)
Derybos truks iki savaitės pabaigos.

Lietuvoje įsikūrusios turto valdymo bendrovės "Northern Europe LUKoil Investholding" vadovas Ivanas Paleičikas antradienį išvyksta į Maskvą, iš kur kartu su "LUKoil" naftos eksporto reikalus kuruojančiu Jurijumi Storoževu vyks į Londoną.

Kas derybose atstovaus "Mažeikių naftai", kol kas neskelbiama. "Mažeikių nafta" trečiadienį žada paskelbti oficialų pranešimą.

I. Paleičikas BNS sakė, kad bus deramasi greičiausiai dėl ilgalaikio bendradarbiavimo sutarties 10-čiai metų, tačiau galutinė forma dar nėra aiški.

Tikimasi, kad prieš kurį laiką "LUKoil" ir "Williams" sudarytos darbo grupės pateiks savo pasiūlymus.

I. Paleičikas pareiškė, kad Londone nebus deramasi dėl "Mažeikių naftos" akcijų pirkimo, nes šios akcijos "LUKoil" nebedomina.

"Mes matome, kad "Mažeikių naftos" įsipareigojimai tampa per dideli - jeigu koncernas paims dar 500 mln. dolerių paskolų investicijoms, susidarys daugiau nei 1 mlrd. dolerių bendrų įsipareigojimų", kalbėjo "LUKoil" atstovas.

Be to, pasak I. Paleičiko, už paskolas reikės mokėti 8 proc. metų palūkanų - per metus apie 80 mln. dolerių.

"O kur dar paskolų grąžinimas? Visą likusį gyvenimą reikės dirbti tam, kad grąžintume kažkam pinigus", tikino I. Paleičikas.

Jis patvirtino, kad prieš 3-4 mėnesius "LUKoil" dar ketino pirkti "Mažeikių naftos" akcijų - "tuomet dar galima buvo kalbėti, o dabar matome, kad nėra prasmės".

Lietuvos Vyriausybė Rusijos naftos tiekėjams ketina parduoti iki 10 proc. "Mažeikių naftos" akcijų, tačiau jei atsirastų keli potencialūs pirkėjai, ši pozicija, pasak ūkio ministro Valentino Milaknio, galėtų būti peržiūrėta.

"LUKoil" anksčiau yra pareiškęs norą pirkti maždaug trečdalį "Mažeikių naftos" akcijų bei gauti valdymo teisę. Pasak spaudos, pagrindinis "LUKoil" noras - išlaikyti pozicijas Baltijos šalių rinkoje.

Į Lietuvos naftos koncerno akcijas pretenduoja ir kitas Rusijos natos koncernas "Jukos", kuris norėtų pirkti 12,5 proc. akcijų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (24)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (26)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (100)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (69)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.