"LUKoil" aptiko milžiniškų naftos telkinių Kaspijos jūroje

 (4)
Pasak "LUKoil" prezidento Vagito Alekperovo, jau aptikti šeši perspektyvūs telkiniai (trys giluminiai ir trys paviršiniai), o į visos teritorijos išžvalgymą investuota apie 200 mln. JAV dolerių. Be to, pirmųjų bandomųjų gręžinių rezultatai rodo, jog telkiniuose yra ir gamtinių dujų.

V. Alekperovo teigimu, "LUKoil" į šių telkinių įsisavinimą per artimiausius dešimt metų ketina investuoti 6 mlrd. JAV dolerių ir per metus išgauti 15-20 mln. tonų naftos.

Manoma, jog Kaspijos jūros regione, įskaitant Irano teritoriją, glūdi apie 8 mlrd. tonų naftos produktų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (8)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (17)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (21)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (255)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (99)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.