LTB valdybos pirmininku paskirtas A. Križinauskas

Pirmųjų savo žingsnių Taupomajame banke jis kol kas nekomentavo, motyvuodamas, jog nėra gerai susipažinęs su padėtimi ir dar nebuvęs pačiame banke.

Vis dėlto spaudai A. Križinauskas teigė, jog pagrindinis jo darbas bus parengti LTB privatizavimui.

"Nesakau, kad šis bankas visiškai netikęs, tačiau reikės gerokai padirbėti, kol jis bus parengtas privatizuoti", teigė naujasis LTB vadovas. Valstybė strateginiam investuotojui nori parduoti 90,73 proc. LTB akcijų - tikimasi, kad galutinai bankas bus privatizuotas 2001 metais.

Banko vadovaujantiems darbuotojams A. Križinauskas pristatomas ketvirtadienį 11 val.

Trečiadienį LTB taryba atleido didžiausio Lietuvos valstybinio banko valdybą ir jos pirmininką Romualdą Visokavičių. Pastarasis bankui vadovavo nuo 1997-ųjų birželio.

Dienraštis "Respublika" teigia, kad LTB vadovas posto neteko dėl žiniasklaidos atskleistų skandalų bei bandymų pačiam surasti LTB investuotoją.

Finansų ministras Vytautas Dudėnas, anot dienraščio "Lietuvos rytas", teigė, jog banko valdybą buvo nutarta atleisti dėl blogų jo veiklos rezultatų ir dėl to, kad bankas blogai rengiamas privatizavimui.

Dienraščio žiniomis, LTB valdybos atleidimo priežastis buvo audito bendrovės "Arthur Andersen" parengtos specialiosios finansinės peržiūros duomenys. Pagal juos prieš privatizuojant LTB reikėtų padidinti atidėjimus blogoms paskoloms, todėl banko 1999 metų pelnas pavirstų nuostoliu.

Bendrovės "Deloitte & Touche" patvirtintas 1999-ųjų banko pelnas yra 16,582 mln. litų.

Į naująją LTB valdybą dar paskirti Žemės ūkio banko Trakų skyriaus valdytojas Dalius Darulis, anksčiau taip pat dirbęs LTB, bei "Balticum Management" įmonių finansavimo projektų grupės vadovas Dalius Kaveckas.

Ši grupė tarpininkavo parduodant Klaipėdos alaus daryklos "Švyturys" akcijas, išleidžiant Alytaus "Snaigės" akcijų emisiją bei Kauno muilo fabriko "Naujoji Ringuva" reorganizavimo projektui.

A. Križinauskas BNS sakė, kad kiti du valdybos nariai bus žinomi ne anksčiau kaip po savaitės.

Jau atleistoje LTB valdyboje, be R. Visokavičiaus, dirbo Povilas Milašauskas, Algirdas Skripėta, Renė Mečinskienė ir Alma Vaitkunskienė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas (2)

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES (2)

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

Žemės savininkai jau gali sužinoti, kiek mokės žemės mokesčio (7)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nors žemės mokesčio deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., žemės savininkai VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt), taip pat „Mano VMI" sistemoje jau gali susipažinti su deklaracijų duomenimis, rašoma pranešime spaudai.

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.