LTB vadovas sieks aukščiausio lygio

"Parengiamasis laikotarpis turi prasidėti nedelsiant", tvirtino A. Križinauskas. Anot jo, jį sužavėjęs didelis Vyriausybės ir kai kurių pareigūnų ryžtas pasiekti šio tikslo.

Praėjusį trečiadienį paskirtas LTB vadovu, A. Križinauskas teigė, kad nebūtų sutikęs vadovauti Taupomajam bankui, jei ne numatomas jo privatizavimas.

"Jei nebūtų privatizavimo, manęs čia nebūtų", tvirtino LTB vadovas. Jam nesvarbu, kiek laiko užtruks šis projektas - "savaitę ar pusmetį". Tačiau A. Križinauskas prognozavo, jog LTB pardavimo sandoris gali būti baigtas tik kitais metais.

A. Križinauskas iš patirties teigė žinąs, kad privatizavimo procesas nebūna trumpas, o įvairios procedūros užtrunka kur kas ilgiau, nei planuojama.

Geros patirties LTB vadovas sakė gavęs, vadovaudamas Norvegijos finansų maklerio įmonei "Balticum Management", kuri, be kitų sandorių, padėjo parduoti užsieniečiams Klaipėdos alaus daryklą "Švyturys".

Šis sandoris laikomas vienu sėkmingiausių Lietuvoje - už vieną 10 litų nominalo akciją Danijos bendrovė "Carlsberg" 1999-ųjų pavasarį sumokėjo akcininkams 106 litus, o iš viso į įmonę investavo apie 180 mln. litų.

A. Križinauskas nusiteikęs daugelį dalykų, įskaitant ir struktūrinius pertvarkymus banke, derinti su taryba. Tačiau jis laikosi kategoriškos nuomonės, kad taryba neturi kištis į komercinę banko veiklą.

LTB valdybos pirmininkas teigė nežadąs diskutuoti su auditoriais dėl jų išvadų arba vykstant deryboms kalbėti apie galimą banko pardavimo kainą.

"Oponuoti audito išvadoms būtų didelė klaida. O derybų metu kalbėti apie objekto kainą yra mažiausiai neatsakinga - tai yra už mano proto ribų ir neprofesionalu", kalbėjo A. Križinauskas.

Jis mano, kad LTB, kaip ir kitas valstybės kontroliuojamas įmones, privatizuoti turi savininkas, o banko administracijos uždavinys - paruošti banką, parodyti jį potencialiems investuotojams. "Derybos nėra administracijos kompetencijos dalykas", tvirtino A. Križinauskas.

Jis išsidavė, kad pasiūlymą užimti LTB vadovo postą pirmą kartą gavęs jau praėjusią vasarą, kai Vyriausybei vadovavo Rolandas Paksas, o šį kartą - maždaug prieš mėnesį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (7)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (47)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.