Loterijoms trūksta azarto

Mažėjančia loterijų apyvarta Lietuvoje susirūpino šalies parlamentarai – Seime svarstomos Investicijų įstatymo pataisos, numatančios panaikinti draudimą užsieniečiams investuoti į loterijų veiklą.
Tai tikriausiai negarantuotų įmonių klestėjimo ir lėšų gausos, tačiau padėtų Lietuvai tapti tarptautinių kompanijų dėmesio objektu.

Dabar sėkminga veikla Lietuvoje tegali pasigirti UAB “Olifėja”, kuri yra nusamdžiusi tarptautinį operatorių “Gtech Corporation”, valdantį apie 70% pasaulinės loterijų rinkos. Jis įdiegė čia savo brangias technologijas, be kurių neįmanomos didelės apyvartos.

Dabar Finansų ministerija yra parengusi atskirus projektus, tačiau loterijas ir azartinius žaidimus tebesieja vienas apmokestinimo įstatymas, todėl realiai loterijų veiklos reglamentavimas užtruks.

Tikimasi, kad pataisius Investicijų įstatymą ir leidus užsienio investicijas į loterijų veiklą atsigautų loteriją organizuojančios įmonės.

Pasak “Žalgirio LOTO” direktoriaus Šarūno Dusevičiaus, pagal Europos loterijų asociacijos rekomendacijas yra apskaičiuota, kad vidutiniškai Rytų Europos valstybių loterijų apyvarta gali sudaryti apie 0,5% BVP, tuo tarpu Lietuvoje ji tesiekia 0,25%, taigi Lietuvoje bendra loterijų apyvarta galėtų sudaryti per 200 mln. Lt.

Pasak p. Trapiko, šiuo metu dauguma loteriją rengiančių organizacijų dirba nuostolingai, tai būtų galima paaiškinti tik tuo, kad nėra naujų technologijų, o egzistuojančios loterijos yra ir techniškai, ir moraliai pasenusios, neturi galimybių verslo modernizuoti.

Antanas Muraška, “Olifėjos” generalinis direktorius, sutinka, kad plėtoti loterijų veiklą gana brangu, todėl papildomos investicijos būtinos. Tačiau loterijų apyvartos smukimą jis siejo su bendru šalies gyventojų perkamosios galios smukimu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (24)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (26)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (100)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (69)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.