Litas išliks stabilus

 (6)
Bankininkai siūlo verslininkams patiems ieškoti sprendimų dėl euro svyravimų.Pasak p. Šarkino, "lito devalvavimas eksportuotojų problemų neišspręs, užtat bus pražūtingas visai ekonomikai".

"Pinigų politkoje jums turėtų būti svarbiausia ne tai, kiek dažnai vykdoma devalvacija ar revalvacija, o kokia bus ilgalaikė lito ateitis", – aiškina p. Šarkinas.

Arvydas Kregždė, LB valdybos pirmininko pavaduotojas, teigė, kad trumpalaikiai sprendimai neįmanomi. Todėl reikia mėginti eksportuotojams patiems ieškoti apsisaugojimo būdų.

Anot jo, pasaulis nežino pavyzdžių, iliustruojančių sėkmingą fiksuoto valiutos kurso panaikinimą.

Raimondas Kuodis, LB Pinigų politikos departamento direktorius, pramonininkus tikino, jog nėra blogai, kad sąnaudos po truputį auga.

"Juk negalim nuolat gyventi už 100 USD – turime pasiekti bent pusę ES lygio. Jūs turite parduoti savo prekes vis brangiau – išspauskite viską iš savo pirkėjų, kaip jie išspaudžia iš jūsų", – pataria jis.

LB vadovai perspėja, kad atpigus eksportui Lietuvos gamintojai susilauktų daugybės dempingo bylų, kaip atsitiko "Achemai". Jie nemano, kad lito devalvavimas padėtų pramonės eksportui.

Pasak jų, iš tikrųjų ne EUR kurso kritimas yra pagrindinė kliūtis eksportuotojams – žemės ūkio produkcijos eksportą į ES stabdo kvotos, į Rusiją – dideli importo muitai, "Mažeikių naftos" produkcijos eksportui kenkia ne EUR svyravimai, o didžiulė konkurencija rinkoje, lietuviška elektros energija yra nekonkurencinga.

Ponas Kuodis teigia, kad kai kurios šakos neturėtų skųstis euru – lengvoji pramonė šiemet savo produkcijos eksportą padidino 34%, padidėjo ir "Vilniaus Vingio" bei kitų įmonių eksportas.

"Lito devalvavimas būtų pražūtis visai ekonomikai. Jūs siūlote nuvertinti valiutą, kuri ir taip nuvertinta. Eksportas laikinai padidėtų, tačiau stipriai sumažėtų perkamoji galia vidaus rinkoje. Rizikuoti nacionalinės valiutos kursu – blogas žaidimas", – tikina p. Kuodis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (1)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Iš pareigų traukiasi EK vicepirmininkė

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkė, Bulgarijos deleguota Europos finansinių programų ir biudžeto komisarė Kristalina Georgieva traukiasi iš pareigų, praneša EK.

Belgijoje Valonijos parlamentas patvirtino ES ir Kanados prekybos sutartį (4)

Belgijoje Valonijos regiono parlamentas penktadienį pritarė svarbiai ES ir Kanados vadinamajai Išsamiosios ekonomikos ir prekybos sutarčiai (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA) po tikro derybų maratono, kuris baigėsi kompromisu, atvėrusiu kelią Europos Sąjungai pasirašyti šį paktą.

Daugiau kaip 0,5 mln. eurų iššvaistęs įmonės vadovas neteko laisvės (35)

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas už iššvaistytą didelės vertės įsiskolinusios ir prie bankroto ribos atsidūrusios bendrovės turtą 61 metų P. J. skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime spaudai.

JAV ekonomikos augimas – sparčiausias per dvejus metus (21)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo sparčiausiai per dvejus metus, atskleidė pirminiai duomenys. Apie tai praneša BBC.