Lietuvos verslas nerimauja dėl ES ir JK derybų baigties

 (5)
Lietuvių politikai ir verslininkai viliasi, kad ir pasitraukusi iš Europos Sąjungos Jungtinė Karalystė (JK) išliks atvira ir dalyvaujanti bendroje rinkoje. Bet rengiamasi ir galimam vadinamajam kietajam „Brexit“, kai JK ne tik neprisidės prie bendrijos finansų, bet ir gerokai apribos galimybes į ją atvykti dirbti, taip pat nustatys griežtesnes prekybos su ES taisykles, rašo „Verslo žinios“.
Londonas
© AFP/Scanpix

„Nesinori visko piešti juodomis spalvomis, bet apie ateitį šiandien galvoti ramiai neišeina. „Brexit“ klausimas, Prancūzijos, Vokietijos ir kitų šalių bandymai pabranginti ir apsunkinti mūsų darbą nestiprina pasitikėjimo nei esama situacija, nei ateitimi. Tikėtina, kad jei kils didesnių problemų dėl Britanijos, sumažės prekyba ten, dalis įmonių ieškos naujų rinkų dirbti“, - sako tarptautinio vežimo bendrovės „Samarina“ vadovas Mindaugas Kapleris.

„Pernai nemažą dalį produkcijos pardavėme Didžiajai Britanijai. Tiesa, dėl valiutų kursų svyravimo „Brexit“ mums tapo nemažu išbandymu, todėl kainyną pakeitėme iš svarų į eurus. Nemanome atsisakyti šios didelės, įvairios, turinčios stiprią perkamąją galią rinkos - reikia tik mokytis suvaldyti riziką. Vis dėlto neramu, kuo baigsis ES ir JK derybos“, - sako bendrovės „Grafų baldai“ vadovas Kęstutis Mikalauskas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.