"Lietuvos telekomo" akcijų pardavimą ir

"Lietuvos telekomo" akcijų pardavimą ir jų kainą gali pakoreguoti panika pasaulio biržose dėl smunkančio telekomų akcijų kurso, pirmadienį teigia dienraštis "Lietuvos rytas".
Anot jo, dėl būtinų didelių investicijų į naujos kartos telefoniją bei sumažėsiančio bendrovių pelno telekomų rinka šių metų pavasarį pradėjo grimzti.

Suomijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos telekomų akcijų kainos nuo kovo mėnesio krito 28-40 proc.

"Manau, kad per kelis mėnesius maždaug 30 proc. nukritęs kursas yra tam tikra kainų korekcija, kuri buvo neišvengiama po staigaus augimo. Deja, ši situacija sutapo su "Lietuvos telekomo" akcijų platinimu, ir tai neišvengiamai turės įtakos parduodamų akcijų paklausai ir kainai", teigė finansų maklerio įmonės "Finansų spektras" direktorius Ramūnas Valančiauskas.

Kitą pirmadienį Lietuvos gyventojai bei Lietuvos ir užsienio instituciniai investuotojai galės pateikti paraiškas įsigyti pelningiausios šalies įmonės "Lietuvos telekomas" akcijų. Tą dieną bus paskelbtas ir preliminarus akcijos kainos intervalas.

Lietuvos ir užsienio patarėjai telekomo akcijos kainą vertina nuo 3,27 iki 5 litų.

Finansų maklerio Kęstučio Kupšio nuomone, 4 litai už telekomo akciją būtų padori kaina, o 6 litai - per didelė. Finansų maklerio įmonės "Jūsų tarpininkas" direktoriaus Tomo Dubnikovo vertinimu, kadangi telekomas neteikia mobiliojo ryšio paslaugų, normali akcijos kaina būtų apie 3,5 lito.

Kapitalo rinkos dalyviai teigia, kad net ir nedidelis Lietuvoje išplatintų akcijų skaičius - 5-15 proc. iš viso parduodamo 285 499 891 akcijos paketo - sėkmės atveju gali pažadinti akcijų rinką iš snaudulio.

Tačiau, ekspertų teigimu, visos optimistinės viltys atgaivinti mirusią rinką priklausys nuo dviejų svarbiausių dalykų - akcijų kainos bei 40,5 mln. telekomo darbuotojų turimų akcijų išmetimo į rinką. Dabar vyksta tik šešėlinė prekyba šiomis akcijomis, kurias po 1 litą darbuotojai įsigijo pernai ir kurios jau šią vasarą bus paleistos į rinką.

Pasak dienraščio, tai gali sudaryti apie 150 mln. litų, kai dabar visų metų apyvarta biržos centrinėje rinkoje siekia apie 112 mln. litų.

Prognozuojama, kad telekomo kapitalizacija sieks apie 3 mlrd. litų ir sudarys trečdalį visų Lietuvos biržoje kotiruojamų įmonių kapitalizacijos.

Analitikai atkreipia dėmesį į telekomo orientaciją teikti anksčiau šiai bendrovei nebūdingas interneto bei duomenų perdavimo paslaugas. 1999 metais telekomo pajamos iš interneto padidėjo net 6 kartus - iki 14 mln. litų, iš duomenų perdavimo - 4 kartus - iki 5 mln. litų.

Daugiausia pajamų pernai telekomas gavo iš tarptautinių pokalbių - 206,4 mln. litų (13 proc. mažiau nei 1998 metais), iš vietinių pokalbių - 178,6 mln. litų (33,5 proc. daugiau), iš abonentinio mokesčio - 175,3 mln. litų (23 proc. daugiau), iš tarpmiestinių skambučių - 139 mln. litų (21 proc. daugiau).

Prognozuojama, kad telekomo pajamos 2003 metais sudarys 1,45 mlrd. litų (48 proc. daugiau nei 1999 metais), o grynasis pelnas (pagal TAS) - 190 mln. litų (83 proc. daugiau).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (327)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (228)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (8)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (2)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.