"Lietuvos telekomo" akcijas tikimasi parduoti iki birželio pabaigos

 (7)
Apie tai spaudos konferencijoje trečiadienį pranešė telekomo privatizavimo patarėjo - banko "Dresdner Kleinwort Benson" telekomų sektoriaus vadovas Michaelas Phairas (Maiklas Feiras). Pasak jo, akcijos vienu metu bus parduodamos Londono ir Vilniaus vertybinių popierių biržose.

Vyriausybė parduoda 35,03 proc. "Lietuvos telekomo" akcijų paketą.

M. Phairas pasakė, kad akcijų pardavimo procesas bus pradėtas jau gegužės pradžioje, tačiau kol kas nėra nuspręsta, kokia jo dalis bus parduodama Lietuvoje.

Kito privatizavimo patarėjo - "CA IB Investmentbank" akcinio kapitalo rinkų skyriaus vadovė Sarah Williams teigė, jog Lietuvoje parduodamų akcijų kiekis priklausys nuo paklausos vietos rinkoje. Patarėjų tikslas, anot jos, yra pasiekti, kad kuo daugiau akcijų būtų parduota Lietuvoje.

S. Williams sakė, kad akcijų pardavimo struktūra bus paskelbta maždaug per dvi savaites.

"Mes domėjomės, koks galėtų būti akcijų poreikis Lietuvoje. Norintieji bus registruojami ir tuo pagrindu mes sumodeliuosime akcijų kiekį, kuris patenkintų poreikį. Tarp pardavimų Lietuvoje ir Londone stengsimės išlaikyti lankstumą ir, jei reikės, iš Londono permesime akcijų į vietos rinką", kalbėjo M. Phairas.

Anot jo, vietos investuotojams akcijų bus pateikta tiek, kiek jie norės.

Telekomo privatizavimo patarėjai kol kas nekomentavo galimos akcijų kainos. Apie tai bus pranešta tik artėjant akcijų pardavimui.

35,03 proc. telekomo akcijų paketą Lietuvos privatizavimo pareigūnai vertina maždaug 1 mlrd. litų (po 3,5 lito už akciją). Kapitalo rinkos dalyviai mano, kad ši suma yra pernelyg maža.

1998 metais Skandinavijos "Amber teleholding" konsorciumas ("Telia" ir "Sonera") už 60 proc. telekomo akcijų paketą sumokėjo 2,040 mlrd. litų (4,17 lito už akciją).

"Lietuvos telekomo" generalinis direktorius Tapio Paarma paneigė spaudoje pasirodžiusią informaciją, kad Švedijos "Telia" ir Suomijos "Sonera" svarsto galimybę padidinti savo dalį telekome iki 75 proc.

Spaudos konferencijoje jis sakė apie tai išgirdęs pirmą kartą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (11)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (42)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (48)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (116)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.