"Lietuvos telekomas" užsipuolė "Omnitel" ir "Bitė GSM"

 (17)
Tokią "Lietuvos telekomo" poziciją bendrovės atstovai išsakė pirmadienį įvykusiame susitikime su Seimo Socialdemokratų frakcijos nariais.

Anot "Lietuvos telekomo" generalinio direktoriaus Tapio Paarma, trečiojo mobiliojo ryšio operatoriaus "Tele2" veiklos licencijoje taip pat numatytos tarptautinių telefono pokalbių paslaugos, o tai taip pat prieštarauja išskirtinėms "Lietuvos telekomo" teisėms.

"Tele 2" kol kas šių paslaugų neteikia, o su "Omnitel" ir "Bite GSM" mes dabar vedame komercines derybas, todėl kol kas dar nesiėmėme jokių teisinių veiksmų. Tačiau mes jų galime imtis ateityje", sakė T. Paarma. Pasak T. Paarma, "Lietuvos telekomo" išskirtinės teisės taip pat pažeidžiamos teikiant grįžtamojo ryšio (callback) paslaugas, internetinę telefoniją, kitais atvejais.

Anot "Lietuvos telekomo" direktoriaus, visi šie pažeidimai taip pat yra fiksuojami, ir nors kol kas telekomas jokių veiksmų nesiėmė, ateityje tai gali būti padaryta.

T. Paarma teigimu, dėl išskirtinių "Lietuvos telekomo" teisių pažeidimų bendrovė kasmet praranda dešimtis milijonų litų.

Pasak "Lietuvos telekomo" vadovo, visas dabar iškylančias problemas bei problemas, kurių atsiras 2003 metais telekomunikacijų rinkoje pradėjus galioti laisvai konkurencijai, padėtų išspręsti telekomunikacijų rinkos reguliavimo agentūra, kuri galėtų prižiūrėti šioje rinkoje veikiančių bendrovių veiklą.

Šios agentūros teisinė bazė jau parengta, tačiau konkrečių steigimo veiksmų kol kas nesiimta.

Pasak T. Paarma, prasidėjus laisvai konkurencijai telekomunikacijų rinkoje, turėtų pastebimai sumažėti duomenų perdavimo, tarptautinio ryšio bei kitų naujausių telekomunikacijos paslaugų kainos.

Tačiau, anot jo, tai pajaus tik didžiųjų šalies miestų vartotojai, kadangi vietos pokalbiai, ypač telefono ryšio teikimas kaimo vietovių gyventojams, nėra pelningas verslas, ir "Lietuvos telekomas" gali būti vienintelė bendrovė, teikianti šias paslaugas kaimo gyventojams.

"Išskirtinės teisės mums buvo suteiktos tam, kad galėtume teikti telefono ryšio paslaugas visiems šalies gyventojams. Tai mes planuojame padaryti iki 2002 metų", sakė T. Paarma.

Pasak jo, norint įgyvendinti šį tikslą, reikia didelių investicijų, todėl dalies paslaugų brangimas neišvengiamas. Pernai "Lietuvos telekomas" investavo 550 mln. litų.

Anot T. Paarma, Lietuvoje yra numatytas labai trumpas, vos penkerių metų pereinamasis laikotarpis, todėl dauguma Lietuvos gyventojų skaudžiai jaučia šias permainas.

"Šį periodą pasirinko ne "Lietuvos telekomas". Tai buvo politinis sprendimas, nors daugelyje šalių pereinamasis laikotarpis buvo kur kas ilgesnis. Estijoje jis truko aštuonerius metus, o daugelyje vidurio Europos šalių - net penkiolika metų", sakė T. Paarma.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (27)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (23)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (109)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (65)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.