"Lietuvos telekomas" nori diktuoti kainas

 (9)
Pasak "Bitės GSM" pranešimo spaudai, žiniasklaidos priemonėmis išplatintame "Lietuvos telekomo" pranešime spaudai rašoma, jog telekomunikacijų bendrovė per įstatymuose numatytą laiką ketina sustabdyti sutartis su jam nepaklūstančiais mobiliojo ryšio operatoriais.

Kiek anksčiau "Lietuvos telekomo" vadovai yra sakę, jog "Omnitel" ir "Bitė GSM", teikdamos tarptautinių telefono pokalbių paslaugas, pažeidžia "Lietuvos telekomui" suteiktas išskirtines telefono ryšio teikimo sąlygas.

"Mūsų abonentai gali būti ramūs - atlikę analizę išsiaiškinome, kad teisiškai "Lietuvos telekomas" savo grasinimų įgyvendinti negali", teigė "Bitės GSM" generalinis direktorius Gintautas Pangonis.

Pasak G. Pangonio, pagrindine fiksuoto ryšio monopolininko ("Lietuvos telekomo" - BNS) grasinimų priežastimi tapo "Bitės GSM" nenoras sutikti su tarpusavio atsiskaitymo kainų diktatu. "Lietuvos telekomas" reikalauja, kad "Bitė GSM" padidintų tarpusavio atsiskaitymo tarifus, o mažiausias mobiliojo ryšio kainas šalyje turinti "Bitė GSM" tam priešinasi.

"Mūsų bendrovei suteikta licencija, ir Lietuvos įstatymai "Lietuvos telekomui" vienašališkai nutraukti sutarties neleidžia, o iškilusius nesutarimus gali spręsti tik teismas", tvirtina G. Pangonis.

Pranešime teigiama, kad priešintis sujungimų tarp operatorių tarifų kėlimui "Bitę GSM" verčia ir tarptautinė patirtis.

Pasak "Bitės GSM" rinkodaros direktoriaus Sauliaus Kiškio, šiuo metu Lietuvoje atsiskaitymų už skambučius iš mobilaus į fiksuoto ryšio tinklus tarifai yra keturis kartus didesni negu analogiški atsiskaitymai tarp didžiausių "Lietuvos telekomo" akcininkų "Telia" ir "Sonera" bei "Bitės GSM" akcininkų "Tele Danmark" Danijoje.

"Nemanau, kad dabartinė ekonominė Lietuvos situacija yra tinkama dar labiau didinti telekomunikacijų tarifus", mano S. Kiškis.

"Bitė GSM" ir toliau žada investuoti į Lietuvos telekomunikacijų rinkos plėtrą. Praėjusį mėnesį "Bitė GSM" pranešė dar šiais metais pradėsianti teikti ir su GSM ryšiu integruotas interneto paslaugas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (26)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (27)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (100)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (70)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.