Lietuvos gyventojams - daugiau telekomo akcijų

"Lietuvos telekomo" privatizavimo patarėjai užtikrino, kad Lietuvos gyventojams bus skirta daugiau telekomo akcijų, jeigu tik bus didesnė jų paklausa.
"Jeigu bus paklausa, ji bus tenkinama. Galbūt ne 100 proc., bet į ją bus labai atsižvelgta, nes Lietuvos rinka yra prioritetas", BNS antradienį sakė vieno telekomo privatizavimo patarėjų - Austrijos banko CAIB korporacijų finansų padalinio Baltijos šalyse vadovas Tomas Marcinkus. Anot jo, išankstinė registracija parodė, kad paklausa yra nemaža.

Pirmadienį paskelbta, kad Lietuvoje siūloma parduoti 4,35 proc. privatizuojamo "Lietuvos telekomo" akcijų paketo (35,03 proc.) - iš viso 12 413 039 akcijas. Mokant už akciją maksimalią paskelbtą kainą (3,80 lito), gyventojai galės investuoti apie 47,2 mln. litų.

Iš viso birželio 12-ąją Lietuvos ir užsienio investuotojams numatoma parduoti 285 499 891 telekomo akciją (35,03 proc.).

Lietuvos kapitalo rinkos dalyviai anksčiau ne kartą kalbėjo, kad gyventojai galėtų realiai nupirkti apie 5 proc. parduodamo paketo.

Lietuvoje pasiūlyta parduoti dalis nustatyta, remiantis ketinimų registravimo rezultatais. Ketinimai buvo registruojami tris savaites - nuo gegužės 8 iki 27 dienos.

"Ketinimų buvo gerokai mažiau, nei mūsų pasiūlytas akcijų skaičius, ir tai natūralu - žmonės įpratę viską atidėlioti. Reikia manyti, kad jų padaugės", tvirtino T. Marcinkus.

"Jeigu gyventojams paskirsime daugiau akcijų, tarkime, 15 proc., ir jų neišpirks, tai iš karto turės neigiamą poveikį ir tarptautiniam pardavimui. Tarptautiniai investuotojai pamatytų, kad Lietuvoje nėra pakankamo susidomėjimo, ir tai galėtų paveikti jų susidomėjimą akcijomis. Kur kas geriau pasakyti, kad paklausa buvo žymiai didesnė nei tikėtasi, o jei ji tokia ir bus, tuomet perskirstyti akcijas", tvirtino CAIB atstovas Baltijos šalyse.

T. Marcinkus teigė žinąs, kad tarptautinėje rinkoje "Lietuvos telekomo" akcijos turės paklausą.

Kai kurie ekspertai Lietuvoje įsitikinę, jog didžiąją dalį telekomo akcijų jau seniai nuspręsta parduoti užsienio investuotojams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES (2)

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.

Prašymų gauti bedarbio pašalpą JAV mažėja (6)

Amerikiečių, pateikiančių prašymus bedarbio pašalpai gauti, skaičius praėjusią savaitę sumažėjo, rodydamas stiprią darbo rinką ir tvirtą ekonomikos augimą, praneša „Reuters“.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc. (2)

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.