„Lietuvos geležinkeliai“ šiemet vežė beveik 3 proc. daugiau krovinių

 (4)
„Lietuvos geležinkeliai“ per šių metų sausį-balandį vežė 15,7 mln. tonų krovinių, t. y. 2,9 proc. daugiau, palyginti su 2016 m. sausiu-balandžiu.
© Lietuvos geležinkeliai

2017 m. sausį-balandį, palyginti su 2016 m. analogišku laikotarpiu, ženkliai - 21,7 proc. - padaugėjo eksportuojamų krovinių. 15,4 proc. daugėjo ir tranzitinių krovinių. Importuojamų krovinių sumažėjo 4,7 proc. Iš viso tarptautiniais maršrutais vežta 11,26 mln. tonų - 3,7 proc. daugiau pernai per sausį-balandį. Vietiniais maršrutais vežta 4,44 mln. t, arba 1,2 proc. daugiau.

„Šiemet pavyko išauginti krovinių vežimo apimtis. Planuojame, kad panašų tempą pavyks išlaikyti visus metus, ir šiemet pervešime 2-3 proc. daugiau krovinių nei 2016-aisiais. Per 2017 m. pirmąjį ketvirtį vežėme mažiau vietinių ir importuojamų krovinių. Tačiau balandžio mėnesio rezultatai rodo, kad vietiniai vežimai - jau teigiami. Importuojami kroviniai dar atsilieka nuo praėjusių metų rezultatų, bet tikimės, kad artimiausiu metu pasieksime praėjusių metų lygį“, - sako „Lietuvos geležinkelių“ Krovinių vežimo direkcijos direktorius Egidijus Lazauskas.

Tranzitas šiemet augo dėl 15,3 proc. padidėjusio krovinių srauto Kaliningrado kryptimi. Šia kryptimi labiausiai augo rusiškos naftos ir naftos produktų kiekis - net 41,4 proc., kietojo mineralinio kuro apimtys padidėjo 36,8 proc. Eksporto augimui didžiausią įtaką turėjo padidėjusios maisto produktų vežimo apimtys - 37,7 proc., bei 21,3 proc. išaugęs naftos ir naftos produktų kiekis.

Importuojamų krovinių kiekis smuko dėl naftos ir naftos produktų apimčių sumažėjimo 65,9 proc., 47,9 proc. sumažėjo azotinių trąšų bei 46,8 proc. - juodųjų metalų apimtys.

Vietiniai vežimai augo dėl vežimų apimčių didėjimo tarp vietinių stočių - 3,7 proc., ir vežimų iš Klaipėdos uosto į stotis - 9,8 proc. Didžiausią krovinių srautą sudaro iš vietinių stočių į Klaipėdos uostą vežami kroviniai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Apkaltinti dėl machinacijų su palūkanomis, „Deutsche Bank“ ir „JPMorgan Chase“ išmokės JAV 148 mln. dolerių (5)

Vokietijos „Deutsche Bank“ ir JAV „JPMorgan Chase“ sumokės iš viso 148 mln. JAV dolerių mainais į grupės investuotojų, apkaltinusių minėtas finansines institucijas manipuliavimu bazinėmis tarpbankinėmis palūkanų normomis, visų teisinių pretenzijų atšaukimą. Tai penktadienį pranešė naujienų agentūra „Reuters“.

Koncerno „Vikonda“ pajamos pernai augo dešimtadaliu (11)

Jolantos Blažytės valdomas koncernas „Vikonda“ praėjusiais metais gavo 219,036 mln. eurų konsoliduotų pajamų - 10,9 proc. daugiau nei 2015 metais, kai koncerno apyvarta buvo 197,558 mln. eurų.

TVF: Lietuvai reikia iš esmės pertvarkyti švietimą (99)

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ekspertai prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika, skatinama privataus vartojimo, sėkmingai atsigauna po vangaus 2015-2016 metų laikotarpio ir artimiausiu metu išlaikys spartų augimą.

Apklausa: šalies ekonominės situacijos gerėjimą jaučia 14 proc. gyventojų (65)

Ekonominė padėtis Lietuvoje atrodo pablogėjusi keturiems iš dešimties gyventojų, atskleidė birželio apklausa. Beveik toks pat procentas respondentų nepajuto jokių pokyčių, o palankiai šalies ūkio situaciją vertina maždaug vienas iš dešimties apklaustųjų.

„Bank of America“ renkasi Dubliną kaip ES centrą savo veiklai (3)

Antras didžiausias JAV bankas pagal turimą turtą „Bank of America“ pasirinko Dubliną kaip naująją Europos Sąjungos klientų aptarnavimo bazę. Tai banko atsakas į „Brexit“, informuoja BBC.