„Lietuvos geležinkeliai“ šiemet vežė beveik 3 proc. daugiau krovinių

 (4)
„Lietuvos geležinkeliai“ per šių metų sausį-balandį vežė 15,7 mln. tonų krovinių, t. y. 2,9 proc. daugiau, palyginti su 2016 m. sausiu-balandžiu.
© Lietuvos geležinkeliai

2017 m. sausį-balandį, palyginti su 2016 m. analogišku laikotarpiu, ženkliai - 21,7 proc. - padaugėjo eksportuojamų krovinių. 15,4 proc. daugėjo ir tranzitinių krovinių. Importuojamų krovinių sumažėjo 4,7 proc. Iš viso tarptautiniais maršrutais vežta 11,26 mln. tonų - 3,7 proc. daugiau pernai per sausį-balandį. Vietiniais maršrutais vežta 4,44 mln. t, arba 1,2 proc. daugiau.

„Šiemet pavyko išauginti krovinių vežimo apimtis. Planuojame, kad panašų tempą pavyks išlaikyti visus metus, ir šiemet pervešime 2-3 proc. daugiau krovinių nei 2016-aisiais. Per 2017 m. pirmąjį ketvirtį vežėme mažiau vietinių ir importuojamų krovinių. Tačiau balandžio mėnesio rezultatai rodo, kad vietiniai vežimai - jau teigiami. Importuojami kroviniai dar atsilieka nuo praėjusių metų rezultatų, bet tikimės, kad artimiausiu metu pasieksime praėjusių metų lygį“, - sako „Lietuvos geležinkelių“ Krovinių vežimo direkcijos direktorius Egidijus Lazauskas.

Tranzitas šiemet augo dėl 15,3 proc. padidėjusio krovinių srauto Kaliningrado kryptimi. Šia kryptimi labiausiai augo rusiškos naftos ir naftos produktų kiekis - net 41,4 proc., kietojo mineralinio kuro apimtys padidėjo 36,8 proc. Eksporto augimui didžiausią įtaką turėjo padidėjusios maisto produktų vežimo apimtys - 37,7 proc., bei 21,3 proc. išaugęs naftos ir naftos produktų kiekis.

Importuojamų krovinių kiekis smuko dėl naftos ir naftos produktų apimčių sumažėjimo 65,9 proc., 47,9 proc. sumažėjo azotinių trąšų bei 46,8 proc. - juodųjų metalų apimtys.

Vietiniai vežimai augo dėl vežimų apimčių didėjimo tarp vietinių stočių - 3,7 proc., ir vežimų iš Klaipėdos uosto į stotis - 9,8 proc. Didžiausią krovinių srautą sudaro iš vietinių stočių į Klaipėdos uostą vežami kroviniai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Pasaulinės pensijų sistemos deficitas iki 2050 metų viršys 400 trln. dolerių (5)

Ilgėjant gyvenimo trukmei ir esant žemam pensijų fondų investicijų pajamingumui, lėšų sankaupų deficitas iki 2050 metų pasieks 427,8 trln. dolerių, arba penkis kartus daugiau už dabartinį pasaulinį bendrąjį vidaus produktą (BVP). Tai teigiama naujausioje Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) ataskaitoje.

Atleistas „Lietuvos geležinkelių“ Klaipėdos filialo vadovas (6)

Penktadienį iš pareigų atleistas į teisėsaugos akiratį patekęs „Lietuvos geležinkelių“ filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ vadovas Julius Mikšys. Tai BNS pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.

Kinijos reformų nepakanka sustabdyti skolos augimą

Kinijos struktūrinės reformos sulėtins šalies skolos naštos augimo tempus, bet jų nepakaks norint skolos didėjimą sustabdyti, pareiškė reitingų agentūros „Moody's“ atstovai, perspėdami apie galimą dar vieną Kinijos skolinimosi reitingo sumažinimą, tuo atveju, jeigu šalies valdžia nesiims priemonių viešosios skolos augimui sustabdyti. Apie tai informuoja „Reuters“.

S. Skvernelis: kiekvienas į kurortus investuotas euras duoda didžiulę naudą (11)

Kiekvienas į kurortus investuotas euras duoda didžiulę naudą, sakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išvažiuojamojo pasitarimo Palangoje metu.

Atlyginimai šuoliuoja įspūdingais tempais (477)

Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis pirmą šių metų ketvirtį augo sparčiausiai nuo 2008 metų, o viena iš atlyginimų augimo priežasčių yra darbdavių siekis išlaikyti jiems būtinus darbuotojus, teigia analitikai.