„Lietuvos geležinkeliai“ privalo nutraukti 230 tūkst. eurų vertės konkursą

 (6)
Valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ privalo nutraukti 234 tūkst. eurų (su PVM) vertės techninių dujų pirkimo konkursą, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).
© DELFI / Domantas Pipas

Anot jos, įmonė ribojo konkurenciją ir galimiems tiekėjams nepateikė pakankamai informacijos. Geležinkeliai teigia konkursą nutrauksiantys.

Pasak VPT, „Lietuvos geležinkeliai“, pirkdami technines dujas, neišskaidė konkurso geografiniu principu, nors dujos perkamos 14-kai padalinių, jas pristatyti tiekėjai turi 20 skirtingų adresų. Konkursas buvo išskaidytas pagal dujų rūšį.

VPT nuomone, „Lietuvos geležinkeliai“ ribojo konkurenciją, nes nenurodė preliminarių perkamų dujų kiekių, o tai reiškia, kad realią kainą gali pasiūlyti tik tos bendrovės, kurios jau yra tiekusios dujas geležinkeliams.

„Nustatyti tiekiamų prekių kainą, neturint duomenų ir informacijos, galėtų tik tiekėjai, kurie gerai žino perkančiosios organizacijos poreikius, keletą metų tiekiantys technines dujas. (...) 2011-2016 metais pagrindiniai tiekėjai, su kuriais sudarytos sutartys, yra „Gaschema“ ir „Aga“. Palyginus tiekėjų, pateikusių pasiūlymus kainas, akivaizdžiai pasitvirtina tai, kad šių tiekėjų kainos yra smarkiai mažesnės nei trečio tiekėjo „Elme Messer Lit“, – rašoma VPT išvadoje.

„Lietuvos geležinkeliai“ tikina, kad konkursą skelbs iš naujo, o jo sąlygos bus ruošiamos pagal atnaujintas vidines bendrovės viešųjų pirkimų procedūras.

„Techninių dujų pirkimas, kuris ruoštas nuo 2016 metų gruodžio pradžios, centralizuotai vyko pirmą kartą. Siekiant mažiausios kainos ir poreikio užtikrinimo, pirkimo objektas buvo išskaidytas tik pagal dujų rūšis, o ne geografiniu principu“, – BNS atsiųstame komentare teigia „Lietuvos geležinkeliai“.

Tačiau geležinkeliai nurodo, kad dar konsultuotis su VPT ir prašys, kad tarnyba patikslintų informaciją.

Tarnyba nurodė, kad visų trijų įmonių pasiūlymai turėjo būti atmesti: „Gaschemos LT“, pasiūliusi 12,3 tūkst. eurų kainą (be PVM), dujos neatitiko techninių reikalavimų. „Elme Messer Lit“ pasiūlymas – per brangus (18 tūkst. eurų), o „Aga“ – neatitiko reikalavimų, nes dujas įmonė ketino tiekti tik pirmadieniais ir trečiadieniais, o ne kiekvieną darbo dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Verslininkai išparduoda laisvalaikio inventorių: vasaros nebuvo (4)

Iki vasaros pabaigos likus mėnesiui dalis verslininkų nusprendė jau dabar skelbti vasariško inventoriaus išpardavimus, rašoma pranešime spaudai.

Vilniuje keisis geriamojo vandens kaina (3)

Sostinė pirmoji regione patvirtino mažinanti geriamo vandens kainą vilniečiams penktadaliu – tai trečiadienį nusprendė savivaldybės Taryba, rašoma pranešime spaudai.

Vilniaus gatvių apšvietimo tinklai bus modernizuoti už 21,6 mln. eurų (17)

Vilniaus taryba trečiadienį pritarė 21,64 mln. eurų vertės sostinės gatvių apšvietimo tinklų modernizavimo projektui.

Akibrokštas: ES pareiškė susirūpinimą dėl JAV planų išplėsti sankcijas Rusijai (334)

Europos Sąjunga trečiadienį pareiškė esanti smarkiai susirūpinusūi dėl JAV Atstovų Rūmų pareikšto pritarimo planams įvesti naujas griežtas sankcijas Rusijai, galinčias paveikti Europos energetikos ūkį.

Pirmąjį pusmetį augo Kauno miesto savivaldybės biudžetas (6)

Kauno miesto savivaldybei pavyko 17,8 proc. viršyti pirmojo metų pusmečio biudžeto pajamų planą. Tai pranešė Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI).