"Lietuvos energijos" valdyboje - nauji žmonės

Jis buvo pagrindinis derybininkas "Vattenfall" ir Kauno valdžios derybose dėl miesto ir rajono šilumos ūkio nuomos 15-kai metų, pranešė dienraštis "Lietuvos rytas". Pasak jo, Vyriausybė siekia, kad "Lietuvos energijai" vadovautų su energetika nesusijęs žmogus.

A. Keserauskas BNS sakė dar negavęs valdybos pasiūlymo, tačiau preliminariai sutiko vadovauti "Lietuvos energijai".

A. Keserauskas dienraščiui teigė esąs patenkintas derybų su "Vattenfall" baigtimi, nes Kauno šilumos ūkis pradės normaliai dirbti. Sutartis turėtų būti pasirašyta kovo 10 dieną.

Pirmadienį turėtų būti sudaryta nauja "Lietuvos energijos" valdyba, kurios pirmininku numatoma skirti Energetikos instituto direktorių Jurgį Vilemą, nariais - Prancūzijos banko "Societe Generale" Vilniaus skyriaus vadovo pavaduotoją Rūtą Skyrienę, advokatų kontoros "Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai" advokatą Gintautą Bartkų, "Vattenfall" finansų skyriaus direktorių Mikaelį Kramerį ir "Skandinavian Development Fund" atstovą Lietuvoje Arvydą Strumskį.

Ūkio ministras Valentinas Milaknis teigė, jog dauguma valdybos narių bus ne valstybės tarnautojai, nes jie ir taip turi darbų. Jų funkcija turėtų būti tik priežiūra.

Tokiu pat principu ketinama formuoti ir "Lietuvos dujų", o ateityje - ir Ignalinos atominės jėgainės valdybą.

"Vattenfall" jau valdo 10 proc. "Lietuvos energijos" akcijų ir pretenduoja į paskirstomuosius elektros tinklus, kurie aptarnaus gyventojus ir kai kurias pramonės įmones.

Specialistų teigimu, Lietuvos Vyriausybė pasirinko tokį "Lietuvos energijos" reorganizavimo būdą, kokio visą laiką siekė "Vattenfall".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (15)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (14)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (73)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (60)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.