"Lietuvos energijos" privatizavimą konsultuos "CIBC Wood Gundy" konsorciumas

 (1)
Bendrovės "Lietuvos energija" restruktūrizavimo ir privatizavimo patarėjo konkurso nugalėtoju paskelbtas Kanados investicijų banko "CIBC Wood Gundy" vadovaujamas konsorciumas.
Tai BNS pranešė konkurso komisijos pirmininkas ūkio viceministras Vytenis Junevičius. Konsorciumui vadovaujantis bankas yra aštuntas pagal dydį Šiaurės Amerikoje.

Konsorciumą sudaro audito bendrovė "Arthur Andersen", Lietuvoje veikianti tarptautinė teisinių paslaugų bendrovė "McDermott, Will & Emery", teisinė įmonė "Squlre, Sanders & Dempsoy" bei Didžiosios Britanijos energetikos konsultacijų bendrovė "IPA Energy Consulting".

Pasak V. Junevičiaus, iš trijų konkurso dalyvių, kurių pasiūlymai buvo pripažinti techniškai kvalifikuotais (jų pasiūlymai buvo įvertinti daugiau kaip 70 balų), laimėtojas pasiūlė mažiausią kainą.

Reorganizavus "Lietuvos energiją", bus įkurtos mažiausiai dvi skirstomųjų tinklų bendrovės. Pasak V. Junevičiaus, ar jos bus privatizuojamos vienu metu, ar atskirai, priklausys nuo aplinkybių.

Be to, bus bandoma privatizuoti ir dvi elektros energijos generavimo įmones - Elektrėnų šiluminę ir Mažeikių termofikacinę elektrines.

Dabar valstybė valdo 87 proc. "Lietuvos energijos" akcijų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (7)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (47)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.