Lietuvos ekonominė politika kelia abejonių

JAV pirmą kartą įtraukė Lietuvą ir Latviją į iš viso 39 prekybos partnerių, kurių ekonominė politika gali neatitikti Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) reikalavimų, sąrašą.
Apie tai pirmadienį Vašingtone paskelbė JAV prekybos ministrė Charlene Barshefsky.

Griežtesniame sąraše, prieš kurio šalis JAV ateityje gali imtis atsakomųjų priemonių, atsidūrė 16 JAV prekybos partnerių: Argentina, Dominikos Respublika, Europos Sąjunga (ES), Egiptas, Graikija, Gvatemala, Indija, Izraelis, Italija, Pietų Korėja, Malaizija, Peru, Lenkija, Rusija, Turkija ir Ukraina.

Kai kurias šio sąrašo šalis - pirmiausia Argentiną, Indiją ir ES, taip pat Braziliją oficialusis Vašingtonas galvoja apskųsti PPO dėl protekcionizmo saugant savo rinkas nuo užsienio produktų.

Ch.Barshefsky teigimu, tarpininkaujant PPO, JAV surengs derybas su Brazilija dėl intelektualinės nuosavybės apsaugos ir tekstilės gaminių kainų, su Filipinais tarsis dėl vietos automobilių rinkos atvėrimo, su Rumunija aiškinsis spėjamą kainų diskriminaciją kai kuriose, - pavyzdžiui, alkoholinių gėrimų, drabužių ir paukštienos gaminių - rinkose.

Pasak Ch.Barshefsky, JAV išplės skundą PPO dėl Argentinos, įtraukdamos į jį reikalavimus dėl farmacijos gaminių patentų, kreipsis į Ženevoje įsikūrusią organizaciją, prašydamos sudaryti komisiją, kuri spręstų ginčą su Indijos vyriausybe dėl investicijų į vietos automobilių rinką.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Baltarusijos turistai į Lietuvą kviečiami ne tik apsipirkti (1)

Ketvirtadienį Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus kviečia į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.

Brangius LVŽS užmojus įmanoma įgyvendinti nedidinant valstybės skolos? (50)

Didesnės pensijos, labiau prieinamas aukštasis mokslas, ugdymo įstaigų plėtra, minimalios mėnesio algos didinimas, medikų atlyginimų kėlimas ir techninių sąlygų gerinimas – tik dalis „valstiečių“ užmojų, kurie gali kainuoti brangiai.

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (893)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų (78)

Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (236)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.