"Lietuvos avialinijų" vadovybė nušalinta dėl nuostolingos veiklos

Naujuoju LAL generaliniu direktoriumi paskirtas Kęstutis Auryla. Iki šiol jis vadovavo Civilinės aviacijos direkcijai, o anksčiau - LAL dukterinei oro bendrovei "Lietuva".

K. Auryla yra susipažinęs su Europos integracijos procesais, turi profesionalaus aviatoriaus patirtį ir yra laikomas kompetentingu vadovu.

Nuo kovo 27-osios K. Auryla pakeis LAL vadovą Stasį Jarmalavičių. Ankstesnė valdyba bei S. Jarmalavičiaus vadovaujama administracija dirbo apie trejus metus. Buvusiam bendrovės vadovui ketinama pasiūlyti generalinio direktoriaus pavaduotojo arba vieno iš direktorių postą.

"Lietuvos avialinijų" stebėtojų tarybos pirmininkas, susisiekimo viceministras Algirdas Šakalys BNS sakė, kad ministerijos netenkino prasti 1999-ųjų metų rezultatai - pernai nacionalinė oro bendrovė patyrė apie 20 mln. litų neaudituotų nuostolių.

"Tai buvo pagrindinė vadovybės atleidimo priežastis. Jokių kriminalų nėra", tvirtino A. Šakalys, kuriam jo naujasis paskyrimas taip pat buvo staigmena.

Pareigūnas tikino, kad vadovybės pakeitimas nesiejamas su būsimuoju "Lietuvos avialinijų" privatizavimu.

A. Šakalys teigė, kad 1999-ieji buvo nelengvi metai "Lietuvos avialinijoms" - labai sumažėjo keleivių, ypač iš Rytų, srautas. Tačiau jis teigė neturįs garantijų, kad su naujais vadovais LAL rinkos sąlygomis sugebės pačios išsilaikyti ir dirbti geriau.

LAL valdybos pirmininku paskirtas Susisiekimo ministerijos Civilinės aviacijos departamento direktorius Kęstutis Povilonis.

Vyriausybė dar šiemet ketina pradėti LAL pardavimo procesą, tačiau iki tol įmonė turės būti reorganizuota. Numatoma parduoti iki 54 proc. LAL akcijų, strateginiam investuotojui parduodant tik 49 proc. akcijų, o likusią jų dalį (5 proc.) - bendrovės darbuotojams.

A. Šakalys mano, jog kapitalo struktūros pakeitimas nėra svarbiausias privatizavimo tikslas.

"Aš manau, kad bendrovei reikia rasti strateginį partnerį, užmegzti gerus komercinius ryšius bei pabandyti įeiti į vieną iš keturių pasaulio oro bendrovių aljansų", teigė A. Šakalys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (323)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (228)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (8)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (2)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.