Lietuvos alaus rinka nesustoja augusi

 (6)
Lietuvos alaus rinka per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu 1999-ųjų laikotarpiu, išaugo 26,5 procento.
Gegužės mėnesį, palyginti su balandžiu, rinka išaugo 36 proc., o palyginti su 1999-ųjų geguže, - 45,7 proc. Tai pats didžiausias alaus rinkos augimas šiais metais.

Atšilus orams, kai kurie aludariai - "Švyturys", "Kalnapilis" ir kiti - nebespėjo patenkinti vartotojų poreikių.

Lietuvos aludarių asociacijos duomenimis, sausio-gegužės mėnesiais vienuolika didžiausių alaus bendrovių pardavė 7,653 mln. dekalitrų (dal), gegužę - 2,271 mln. dal alaus.

Aludarių asociacijos prezidentas Audrius Vidžys mano, kad per visus metus alaus rinka išaugs daugiausia 25 proc., o vasarą ji gali išaugti 30 procentų.

Lietuvos alaus rinkos lyderiai išliko tie patys - Danijos alaus bendrovės "Carlsberg" valdomas "Švyturys" bei Skandinavijos koncerno "Baltic Beverages Holding" (BBH) valdomas "Utenos alus" ir "Kalnapilis".

Praėjusį mėnesį rekordinį kiekį alaus - 577 tūkst. dal - pardavė Panevėžio "Kalnapilis". "Nė viena alaus darykla per pastaruosius metus gegužės mėnesį nepardavė tokio kiekio alaus", BNS sakė "Jungtinio alaus centro", platinančio BBH valdomų bendrovių produkciją, atstovė ryšiams su visuomene Rita Mikailienė.

"Kalnapilio" apyvarta, palyginti su balandžiu, išaugo 49 proc., o palyginti su 1999-ųjų geguže, - 2,5 karto. Iš viso per penkis mėnesius "Kalnapilis" pardavė 1,677 mln. dal alaus - 42,7 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu (1,175 mln. dal) ir įmonių vienuoliktuke užėmė trečią vietą.

"Kalnapilis" parodė, kad Lietuvos rinkai reikia iš esmės naujų rūšių alaus", BNS teigė A. Vidžys. Pasak jo, būtent "ledinio" alaus pasirodymas rinkoje lėmė "Kalnapilio" pardavimų augimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (1)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (6)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

Neturintiems namų – naujas projektas (55)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.

Sąžiningi pirkėjai JAV parduotuvei grąžino rastus 10 tūkst. dolerių (1)

Vienoje iš parduotuvių šiaurinėje Niujorko dalyje pirkinių vežimėlyje buvo rasta beveik 10 tūkstančių dolerių.