Lietuvoje laukiama didelio ITT rinkos augimo

 (12)
Ekspertai prognozuoja, kad šiemet, po pernykščio nuosmukio, Lietuvos informacinių technologijų ir telekomunikacijų rinka turėtų sudaryti 1.146,4 mln. USD.
Jau dabar Lietuvoje kasdien kompiuteriais naudojasi daugiau kaip pusė milijono šalies gyventojų - kiekvienais metais vartotojų skaičius išauga 50.000–60.000.

Asociacijos "Infobalt" duomenimis, 1999 m. Lietuvos informacinių technologijų ir telekomunikacijų (ITT) rinka bendrai sudarė apie 780 mln. USD, arba 28 mln. USD mažiau nei 1998 m. Iki pernykštės duobės Lietuvos ITT rinka augo kasmet. Šiemet ekspertai prognozuoja vėl augimą. "Infobalt" tikinimu, ITT rinka Lietuvoje 2000 m. turėtų sudaryti 1.146,4 mln. USD, arba net 47% daugiau nei pernai.

Per du trečdalius šios rinkos sudarė telekomunikacijų rinka, 30% rinkos –informacinės technologijos.

Informacinių technologijų rinka Lietuvoje paskutiniais metais išaugo 2,7 karto. 1999 metais IT rinka sudarė apie 234 mln. USD.

Šiuo metu IT sudaro 30% bendros ITT rinkos, o Europos valstybėse šis rodiklis siekia 50%. Tai rodo dideles lietuviškojo IT verlo augimo perspektyvas.

Informacinių technologijų rinką, suskirsčius ją į tris dalis, sudaro kompiuterinė įranga (rinkos dydis – 173,2 mln. USD), programinė įranga (30,9 mln. USD) ir IT paslaugos (31,1 mln. USD).

Lietuvoje 1999 m. viduryje buvo apie 220.000 kompiuterių. Kadangi dalis kompiuterių naudojami kolektyviai, realiai jais kasdieną naudojasi daugiau kaip pusė milijono šalies gyventojų.

Turint galvoje, kad kasmet 30.000–40.000 kompiuterių padaugėja, tikėtina, jog kiekvienais metais apie 50.000–60.000 piliečių pradeda naudotis kompiuteriais. Metinis rinkos augimas kiekine išraiška sudaro apie 25%.

Pagal 2000 m. kovo mėnesį UAB “Naujosios marketingo sistemos” atliktos reprezentatyvios apklausos rezultatus, Lietuvoje 14,9% gyventojų, vyresnių nei 18 metų, naudojasi asmeniniais kompiuteriais. Pagal kompiuterių skaičiaus didėjimą galima teigti, kad kiekvienais metais kompiuterių naudojimas padidėja 2%.

Šie rodikliai liudija, kad 100 gyventojų Lietuvoje tenka 5,9 kompiuterio (Europos vidurkis 35).

Pagrindiniai kompiuterinės įrangos vartotojai Lietuvoje yra įmonės ir organizacijos. Beveik 80% įmonių ir organizacijų naudoja kompiuterius. Iš jų apie 15% turi daugiau nei 10 kompiuterių. Geriausias aprūpinimo kompiuteriais ir licencijuota programine įranga lygis yra valstybės valdymo institucijose (daugiau kaip 80% darbuotojų aprūpinti kompiuteriais), tačiau kompiuterių naudojimo efektyvumas nėra aukštas.

Kompiuterinė įranga namuose paplitusi gerokai mažiau. Galimybę naudotis asmeniniais kompiuteriais namuose turi apie 5% gyventojų, vyresnių nei 18 metų amžiaus. Vieno namų ūkio nario vidutinės išlaidos asmeniniams kompiuteriams per mėnesį sudaro apie 0,18 USD.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (31)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (31)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.