Lietuvoje labiausiai atpigo alkoholis ir tabakas

Alkoholis atpigo dėl pernai spalio mėnesį sumažinto akcizo. Spalį šios grupės prekės atpigo 9,8 proc., lapkritį - 0,5 proc., gruodį - dar 0,4 proc., sausį kainos nesikeitė, o vasarį - vėl sumažėjo 0,6 procento.

Per metus atpigo ir sveikatos apsauga bei maisto produktai ir gaivieji gėrimai (po 3,2 proc.), būsto apstatymas, namų apyvokos įranga ir kasdienė būsto priežiūra (1,5 proc.) bei poilsis ir kultūra (1,4 proc.).

Smarkiai pabrango būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras (11,5 proc.), transportas (10,8 proc.), kiek mažiau - švietimas (8,3 proc.), viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugos (0,3 proc.).

Drabužių ir avalynės kainos per pastaruosius 12 mėnesių nepakito, o kitų įvairių prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,0 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Dvylikos mėnesių infliacija Lietuvoje buvo 0,8 proc., vasario mėnesio - 0,0 procentų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Baltarusijos turistai į Lietuvą kviečiami ne tik apsipirkti (1)

Ketvirtadienį Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus kviečia į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.

Brangius LVŽS užmojus įmanoma įgyvendinti nedidinant valstybės skolos? (52)

Didesnės pensijos, labiau prieinamas aukštasis mokslas, ugdymo įstaigų plėtra, minimalios mėnesio algos didinimas, medikų atlyginimų kėlimas ir techninių sąlygų gerinimas – tik dalis „valstiečių“ užmojų, kurie gali kainuoti brangiai.

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (894)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Nutekinti laiškai: S. Jakeliūnas sulaukė dviprasmiškų užuominų (79)

Dirbdamas premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju finansų klausimais, valstiečių žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas iš „Swedbank“ konsultuojančio tuometinės „Lawin“ kontoros advokato sulaukė grasinimą primenančių užuominų.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (236)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.