Lietuvišką elektrą pirks švedai

 (1)
Bendrovė "Lietuvos energija" piko valandų energiją planuoja pardavinėti Švedijos bendrovei "Sadkora Energy".
Pasak "Lietuvos energijos" Komercijos departamento direktoriaus Dangiro Mikalajūno, iki šių metų pabaigos ji pirktų apie 500 mln. kWh elektros.

Švedijos įmonė už elektrą atsiskaitys pinigais, o už atsiskaitymus garantuoja Šveicarijos bankas "Banque Cantonale Vaudoise". Garantiją pergarantuos "Hansabankas", kuriame "Lietuvos energija" turi sąskaitą.

"Sadkora Energy", pasak jos atstovo Lietuvoje Rolando Šapalo, piko elektrą pardavinėtų Rusijoje, už ją būtų mokama 6,8-7,2 cento už kWh.

Kai kurių šaltinių duomenimis, švedai tieks lietuvišką elektrą ir į Lenkiją. Pasak R. Šapalo, konkrečių susitarimų dar nėra pasirašyta.

1987 metais įkurtos "Sadkora Energy" 100 proc. akcijų priklauso Nyderlandų Antilų salose registruotai bendrovei "Ramstead Corporation", kuri jau seniai verčiasi naftos verslu Rusijoje, ji rekonstravo Omsko naftos perdirbimo įmonę.

Švedijos bendrovė tiekė įrenginius Elektrėnų ir Ignalinos atominei elektrinėms, o naftą - "Mažeikių naftai".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (31)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (31)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.