Lietuvai numatyta beveik 800 tūkst. naftos

Mažeikių naftos perdirbimo gamyklai numatyta patiekti 372 tūkst., Būtingės terminalui - dar 400 tūkst. tonų, pranešė dienraštis "Lietuvos rytas".

Naftą per Būtingę eksportuos tik Rusijos koncernas "Jukos", siekiantis įsigyti "Mažeikių naftos" akcijų.

Pagrindinis naftos pardavėjas Mažeikių gamyklai bus taip pat "Jukos", kuris patieks 300 tūkst. tonų naftos. Dar 27 tūkst. tonų patieks "Tomskneftegazgeologija", 45 tūkst. tonų - "LUKoil Perm".

Papildomos naftos Lietuva gali tikėtis patikrinus, kaip Rusijos naftos bendrovės vykdo įsipareigojimus savo šalies gamyklos pirmąjį ketvirtį.

"Williams International" valdomas "Mažeikių naftos" koncernas naftos tiekimo perspektyvų nekomentavo.

Anksčiau koncerno atstovai ne kartą yra sakę, jog pagrindinis naftos tiekimo grafikas vėliau paprastai būna "aplipintas" papildomai grafikais. Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvai taip pat buvo patvirtinta nedidelė Rusijos eksporto kvota, tačiau realiai Mažeikių gamykla perdirbs apie 1,3-1,4 mln. tonų, o per Būtingę tikimasi eksportuoti apie 900 tūkst. tonų naftos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (2)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (41)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.