Iniciatyvinė grupė siūlo keisti Konstituciją, kad Lietuvoje nacionalinė valiuta būtų tik litas, o pinigų emisiją galėtų atlikti tik Lietuvos bankas.

Referendumo iniciatoriai taip pat siūlo Konstitucijoje numatyti, kad sprendimas pakeisti nacionalinę valiuta kitais pinigais galėtų būti priimtas tik privalomuoju referendumu.

Vienas iniciatyvinės grupės narių Romualdas Ozolas pareiškė, kad tokiu svarbiu klausimu šalies piliečiai turi išreikšti savo nuomonę.

„Be referendumo tokio klausimo spręsti nevalia (....) Net pririštas litas prie euro leidžia turėti ūkio tvarkymo savarankiškumą“, - penktadienį spaudos konferencijoje sakė jis.

Pasak Nepriklausomybės akto signataro, jeigu tauta pasisakys, kad lito nereikia ir vietoj jo turi būti įvesas euras, “tada turėsime aiškią žmonių nuomonę, o ne politikų“.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS teigė, kad iki šiol VRK nėra gavusi jokių kitų referendumų dėl euro įvedimo dokumentų: „Kalbų buvo, bet niekas nesikreipė“.

Viena iš valdančių partijų "Tvarka ir teisingumas" praėjusių metų rudenį žadėjo inicijuoti parašų referendumui dėl euro rinkimą.

Kitoms valdančiosios koalicijos partijoms pasipriešinus, „tvarkiečiai“ atsisakė referendumo idėjos, bet, kaip penktadienį BNS sakė vienas „tvarkiečių“ lyderis Valentinas Mazuronis, jie reikalauja, kad dėl Lietuvos stojimo į eurozoną būtų atsiklausta tautos kitu būdu.

„Vyriausybė turi sužinoti žmonių nuomonę. Jeigu referendumas netinka, reikia ieškoti kitų būdų. Gal tai gali būti reprezentatyvi apklausa“, - BNS sakė V.Mazuronis.

Kad referendumas būtų surengtas, iniciatoriai turi surinkti ne mažiau kaip 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Lietuva eurą ketina įsivesti 2015 metais.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (985)