Lietuva prašo Europos Komisijos paramos

 (1)
Lietuvos premjeras Andrius Kubilius laišku kreipėsi į Europos Komisijos (EK) prezidentą Romano Prodi (Romaną Prodį), prašydamas EK tarpininkavimo įtraukiant Lietuvos ir Lenkijos "elektros tilto" projektą į Stojimo partnerystės prioritetus.
"Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį į vieną svarbiausių Lietuvos pasirengimo narystei Europos Sąjungoje (ES) projektą, kuriam kol kas nėra skiriamas pakankamas dėmesys bendradarbiavime su EK", rašoma premjero A. Kubiliaus laiške R. Prodi. Tai elektros perdavimo linijos tarp Lietuvos ir Lenkijos, vadinamojo "elektros tilto", projektas.

Laiške EK prezidentui A. Kubilius nurodo, kad šiam projektui iš esmės jau yra pritarusios Lietuvos ir Lenkijos vyriausybės, pranešė premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis.

Pažymima, kad "elektros tilto" projekto įgyvendinimas turi didelę ne tik ekonominę, bet ir politinę reikšmę, nes "leistų Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių elektros tinklams įsijungti į integruotą ES elektros rinką ir taip suteiktų galimybę atsisakyti dabartinės vienpusės energetinės orientacijos".

Laiške Lenkijos premjerui Jerzy Buzek (Ježiui Buzekui) premjeras A. Kubilius praneša apie laišką EK prezidentui ir prašo, siekiant kuo greičiau pradėti "elektros tilto" tiesimą, "nurodyti konkrečias institucijas ir asmenų sąrašą, su kuriais būtų galima pačiu artimiausiu metu rengti projektą ir pasirašyti tarpvalstybinį susitarimą dėl šio projekto realizavimo pagrindinių aspektų".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Finansų ministerija išpirko dalį brangios skolos (4)

Finansų ministerija antrinėje rinkoje anksčiau laiko išpirko 200 mln. JAV dolerių nominaliosios vertės obligacijų, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

R. Budbergytė ragina naują valdžią nepabloginti 2017-ųjų biudžeto (4)

Europos Komisijai pareikalavus Lietuvos pasiaiškinti dėl 2017 metų biudžeto projekto, finansų ministrė Rasa Budbergytė teigia, kad Komisija nori papildomos informacijos dėl Vyriausybės prašomos išimties - didesnio deficito, nuo kitų metų įgyvendinant naują socialinį modelį.

Prekybos tinklas imasi akcijos prieš pažeidimą darančius alkoholio pirkėjus (6)

Daugiausia parduotuvių vienijantis įmonių aljansas „Aibė“ ėmėsi socialinės iniciatyvos – savo narių parduotuvėse skatina suaugusius asmenis nepirkti alkoholinių gėrimų bei tabako gaminių nepilnamečiams, rašoma aljanso pranešime spaudai.

Vilniuje: mažesnių ir pigesnių namų statybų bumas (29)

Naujo būsto pasiūlos pokyčiai stebimi ne tik daugiabučių pastatų, tačiau ir individualių bei sublokuotų namų rinkoje – didėjančios gyventojų pajamos ir augantis didesnio gyvenamojo ploto poreikis, pastaruoju metu plėtotojus paskatino nukreipti dalį investicijų ir į namų gyvenviečių plėtrą, rašoma nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-Haus“ pranešime spaudai.

„Nordea“ Baltijos šalyse per tris ketvirčius uždirbo 72 mln. eurų

Baltijos šalių „Nordea“ paskelbė, kad 2016 m. trijų ketvirčių pusmečio veiklos pelnas po atidėjinių sudaro 72 mln. eurų. Devynių mėnesių bendrosios pajamos didėjo 10 proc. Prie šio augimo prisidėjo 8 proc. padidėjusios grynosios pajamos iš komisinių, augant kasdienės bankininkystės paslaugų ir investavimo produktų poreikiui. Grynosios pajamos iš palūkanų, palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai, didėjo 4 proc.