Lietuva nori dalyvauti "Šiaurės dujų žiedo" projekte

Lietuva iki liepos mėnesio ketina suformuluoti savo pozicijas dėl dalyvavimo "Šiaurės dujų žiedo" projekte, numatančiame Norvegijos gamtinių dujų tiekimą į Baltijos jūros regiono valstybes.
Kol kas labiausiai derybose su Norvegija dėl šio projekto yra pasistūmėjusi Lenkija, tačiau ji įstengtų nupirkti tik pusę to dujų kiekio, kuris būtų Norvegijai komerciškai naudingas parduoti.

Todėl svarstoma galimybė sudaryti kelių valstybių, įskaitant ir Lietuvą, konsorciumą, kuris nupirktų kitą pusę Norvegijos dujų.

"Mūsų su Lenkijos premjeru nuostata yra ta, kad tokį poreikį Lenkijos ir Baltijos valstybių rinka gali tikrai garantuoti", penktadienį spaudos konferencijoje Vilniuje sakė Lietuvos premjeras Andrius Kubilius.

Liepos mėnesį į Varšuvą tartis dėl projekto atvyksta Norvegijos premjeras, ir Lietuva iki tol laiko turėtų būti pasirengusi atsakyti, kaip dalyvaus projekte, ir kiek norvegiškų dujų pirks.

Kaip BNS sakė premjero atstovas spaudai Audrius Bačiulis, netrukus bus paskirti Ūkio ministerijos specialistai, kurie atliks preliminarius skaičiavimus.

Lietuvai norvegiškos dujos būtų alternatyva Rusijos kompanijos "Gazprom" tiekiamoms dujoms, taip pat jos gali būti reikalingos kaip alternatyvus energijos šaltinis sustabdžius Ignalinos atominės elektrinės I-ojo bloko veiklą.

Dėl bendro energetinio projekto buvo tartasi Baltijos jūros valstybių tarybos posėdyje ir dvišaliuose A. Kubiliaus susitikimuose su Lenkijos ir Norvegijos premjerais ketvirtadienį Danijos mieste Koldinge.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Nordea“ Baltijos šalyse per tris ketvirčius uždirbo 72 mln. eurų

Baltijos šalių „Nordea“ paskelbė, kad 2016 m. trijų ketvirčių pusmečio veiklos pelnas po atidėjinių sudaro 72 mln. eurų. Devynių mėnesių bendrosios pajamos didėjo 10 proc. Prie šio augimo prisidėjo 8 proc. padidėjusios grynosios pajamos iš komisinių, augant kasdienės bankininkystės paslaugų ir investavimo produktų poreikiui. Grynosios pajamos iš palūkanų, palyginus su atitinkamu laikotarpiu pernai, didėjo 4 proc.

Vyriausybė tarsis, ar reikėtų registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles (26)

Vyriausybė pasitarime pirmadienį numato diskutuoti dėl pataisų, kurias priėmus tektų registruoti išankstinio mokėjimo SIM korteles.

LLRI apie „Doing business” indeksą: stovėjimas vietoje - jau savaime pralaimėjimas (1)

Pasaulio banko kasmet skelbiamas „Doing business” indeksas atskleidė, kad bendros sąlygos verslui veikti per metus Lietuvoje nepagerėjo. Pagal verslo sąlygas Lietuva pasaulyje yra 21-a. Vertinant pagal atnaujintą metodologiją, praėjusiais metais Lietuva buvo toje pačioje vietoje.

Seimo Pirmininkė: dar spėsime priimti Darbo kodeksą (16)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė įsitikinusi, kad kadenciją baigiantis Seimas per tris likusius posėdžius spės priimti naują Darbo kodeksą.

Italija grasina vetuoti ES biudžetą (4)

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi dėl kitų Europos Sąjungos (ES) šalių vengimo priimti pabėgėlius pagrasino vetuoti Bendrijos biudžetą, praneša agentūra AFP.