Šį trečiadienį baigiasi vienas svarbiausių keturių Lietuvos valstybinių alkoholio gamybos įmonių privatizavimo konkurso etapų - potencialūs pirkėjai Valstybės turto fondui turėtų pateikti paraiškas ir siūlymus dėl jų įsigijimo.
Vladimiras Loginovas
© ELTA
Be galimų Lietuvos pirkėjų, į šalies alkoholio rinką veržiasi ir užsienio kompanijos, kurias vilioja net tik galimybė įsigyti alkoholio bendroves, bet ir pradėti naujų produktų gamybą, su kuriais būtų galima įeiti į pasaulio rinką.

Vienas iš tokių pirkėjų, pareiškęs norą dalyvauti konkurse, yra didžiausia Latvijos alkoholio gamykla "Latvijas balzams". Ją privatizavo ir valdo prieštaringai vertinamo rusų verslininko Jurijaus Šeflerio kontroliuojama kompanija "S.P.I. Group". Minėta kompanija į Latvijos alkoholio įmonę perkėlė garsios pasaulyje degtinės "Stoličnaja" ir "Moskovskaja" išpilstymą. Tačiau dėl šių ženklų pasisavinimo ir naudojimo užsienio rinkose su "S.P.I. Group" toliau bylinėjasi Rusijos valstybinė įmonė "Sojuzplodoimport", kuri tikisi atsiteisti šių ir kitų alkoholinių gėrimų ženklus ne tik Rusijoje, bet ir kiekvienoje kitoje šalyje.

Rusijos valstybinės įmonės "Sojuzplodoimport'' generalinis direktorius Vladimiras Loginovas davė Eltai išskirtinį interviu, kuriame perspėja: Lietuva gali būti ilgam įtraukta į teisinius ginčus.

ELTA. Kokia šiuo metu yra situacija dėl garsių "Stoličnaja" ir "Moskovskaja" prekės ženklų užsienio rinkose - ar toliau vyksta teisminiai procesai dėl jų susigrąžinimo Rusijos valstybei?

V. Loginovas. Šiuo metu "Sojuzplodoimport'' užsiima Rusijos Federacijos teisių atkūrimu į šiuos prekės ženklus užsienyje. Beniliukso šalių Patentų tarnyboje Rusijos valstybinės įmonės "Sojuzplodoimport'' vardu yra įregistruoti "Stolichnaja" ir "Moskovskaja" prekės ženklai. Roterdamo teisme šiomis dienomis pagal mūsų ieškinį vyko teisminiai svarstymai. Mes prašome teismą nuspręsti: kas vis dėlto yra tikrasis šių prekės ženklų savininkas - Rusija ar S.P.I. grupė? Atsakymą į šį klausimą teismas turi pateikti šių metų gegužės 13 dieną.

Taip pat vyksta pasirengimas performinti degtinės ženklų įregistravimą 58 pasaulio šalyse. Dėl to planuojami teisiniai veiksmai ir teisiniai procesai. Šalių sąrašas nuolat tikslinamas, atsižvelgiant į prioritetus, ekonominį tikslingumą, teisėtvarkos specifiką ir kitas kiekvienos šalies sąlygas. Dabar jau galima kalbėti apie teisinio proceso pradžią Austrijoje ir kitose Europos šalyse, taip pat Lotynų Amerikoje.

Specialistų vertinimu, "Stoličnaja" ir "Moskovskaja" degtinės įvaizdis pastaruoju metu nemažai smunka ir dėl to, kad vartotojui kaip tikra rusiška degtinė su garsiais prekės ženklais siūloma produkcija, pagaminta trečiosiose šalyse, iš esmės Latvijoje. Valstybinėms struktūroms, atsakingoms už rusiškos degtinės pardavimų didinimą ir plėtrą, būtinai reikės įveikti griaunančias dabartinių neteisėtų Rusijos tautinio paveldo valdytojų pasekmes šiam produktui. Dėl jų veiklos rusiškos degtinės eksporto verslas buvo atplėštas nuo Rusijos. Liūto dalis valiutinio pelno iš šios grynai rusiškos prekės eksporto nusėdo užsienyje.

Šiandien "Sojuzplodoimport'' dirba užsienyje, vadovaudamasi keliais pagrindiniais strateginiais uždaviniais. Pirmasis iš jų - atkurti Rusijos Federacijos teises tradicinėms rusiškoms degtinėms kiekvienoje šalyje, antras tikslas - sukurti rusiškai degtinei pasaulinį distribucijos tinklą, trečia užduotis - padidinti originalių, Rusijoje gaminamų degtinių eksporto apimtis bei valiutines pajamas iš jo.

"Sojuzplodoimport'' planuoja originalių rusiškų degtinių eksportą padidinti iki 5 mln. dekalitrų per metus per artimiausią dešimties metų laikotarpį. Žinoma, daug kas priklausys ir nuo teisminių procesų užsienyje, siekiant atkurti Rusijos teisę į minėtus prekės ženklus.

ELTA. Ar galėtų "S.P.I. Group" ar kita su ja susijusi įmonė pradėti Lietuvoje alkoholinių gėrimų gamybą su minėtais ženklais, jei joms pavyktų privatizuoti kurią nors Lietuvos alkoholinių gėrimų bendrovę? Kokia būtų Jūsų vadovaujamos žinybos pozicija?

V. Loginovas. Manau, kad tokiu atveju vėl būtų neišvengiami teisiniai ginčai. Nesinorėtų, kad galiausiai dėl to nukentėtų Lietuva.

ELTA. Kaip galėtumėte apibūdinti kompanijos "S.P.I. Group" veiklą ir jos tolesnį agresyvų skverbimąsi į užsienio rinkas? Kiek dėl S.P.I. grupės prekybos su minėtais žinomais prekiniais ženklais pažymėtais gėrimais prarado Rusijos biudžetas?

V. Loginovas. Teisės į prekinius ženklus "Stoličnaja", "Moskovskaja" ir kitus, istoriškai priklausiusios Rusijai, buvo grąžintos Rusijos valstybės nuosavybėn 2001 metais. S.P.I. grupė toliau neteisėtai naudojasi šiais ženklais Latvijoje ir kai kuriose kitose pasaulio valstybėse. Valstybinė įmonė "Sojuzplodoimport" ketina ir toliau teismuose ginti Rusijos Federacijos teises į šią intelektinę nuosavybę bet kurioje šalyje.

Atsargiausiais vertinimais, kiekvienais metais Rusijos nuostoliai iš vadinamosios J. Šeflerio degtinės prekinių ženklų "privatizacijos" sudaro ne mažiau kaip 200 mln. JAV dolerių.

ELTA. Ar galėtumėte patvirtinti, kad yra paskelbta S.P.I. grupės direktorių valdybos pirmininko ir bendrovės "Sojuzplodimport" steigėjo J. Šeflerio paieška? Kuri konkrečiai Rusijos teisėsaugos institucija ją paskelbė, dėl kokios priežasties ir kada?

V. Loginovas. Rusijos generalinė prokuratūra federalinę J. Šeflerio paiešką paskelbė 2002 metų liepą. Baudžiamoji byla J. Šefleriui pagal Baudžiamojo kodekso 180 straipsnį (neteisėtas prekinio ženklo naudojimas) ir 165 straipsnį (materialiosios žalos sukėlimas sukčiavimo būdu) buvo iškelta dar 2002 metų kovą. Šių metų kovo pradžioje Interpolas paskelbė tarptautinę J. Šeflerio paiešką pagal kitą kaltinimą - grasinimus nužudyti. Tarptautinė paieška buvo paskelbta atsižvelgiant į tai, jog J. Šefleris neatvykdavo pas tardytoją.

ELTA. Latvijoje alkoholio įmonių privatizavimą lydėjo nužudymai ir pasikėsinimai nužudyti. Kaip vertinate, kad prieštaringai vertinamos reputacijos kompanijos "S.P.I. Group" valdoma įmonė ketina dalyvauti Lietuvos alkoholio įmonių privatizavime?

V. Loginovas. Nuo šių komentarų susilaikysiu...

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Loterijų asociacija: nauji reikalavimai gali užkirsti kelią Lietuvoje rengti loterijas „Eurojackpot“ ir „Vikinglotto“ (36)

Nauji reikalavimai loterijų organizatoriams, kuriais siekiama mažinti loterijų prieinamumą ir...

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (13)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (9)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Kas nulemia lyderio sėkmę: mitai ir tiesa (2)

Siekdama išsiaiškinti, kas nulemia lyderio sėkmę, amerikiečių lyderystės konsultavimo paslaugų...

Top naujienos

R. Valatka. Pagonišką nuotykių ilgesį aitrina nedegantys kumečių laiškai iš praeities (37)

Aksominis sezonas. Turėjo baigtis su Žoline. Bet nesibaigė. Užplūdusi šiluma ir akivaizdžiai...

Nematyta Anykščių pusė: daug netikėtų atradimų – vos per vieną dieną (18)

Anykščiai – miestas siurprizas. Tarp ežerų ir miškų įsikūręs nedidelis miestelis jau nuo...

Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė „neutralizuota“, aptikti šiurpą keliantys radiniai (214)

Kuopelė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, buvo...

Savame bute jaučiasi kaimynų įkaitu (7)

Nuo lubų besisunkiantis vanduo, kibirkščiuojantys laidai ir nuolatinė drėgmė jau tapo...

Užsiminė apie galimybę padėti mažiau uždirbantiems, dėl kurios iečių nelaužo jokia partija (72)

Politikai turėtų peštis ne dėl Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, o galvoti apie...

Būtina aplankyti bent kartą gyvenime: šie paplūdimiai garsėja visoje Europoje (4)

Keisčiausių formų uolos ir paslaptingos grotos, tarp jų įsispraudę paplūdimiai su Atlanto...

Beprasmė tragedija: pasaulio čempionas Rusijoje pateko į mirtinas muštynes (170)

Rusijos sporto bendruomenė sukrėsta: nuo patirtų sunkių galvos traumų Anapilin iškeliavo...

Atsibodo valdžios diskriminacija – renka parašus (6)

Šiemet įsigaliojęs naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas jau kurį laiką neramino...

„Brexit“ žala. Kas laukia tūkstančių darbuotojų iš Lietuvos? (274)

Šimtai tūkstančių darbuotojų iš Europos Sąjungos valstybių nėra užtikrinti dėl savo...

Kvapą gniaužiančios vestuvės: prabanga, 3 metrų šleifas ir seksualus nuotakos šokis (8)

Dainininkė, šokėja bei aktorė Rochelle Pangilinan ištekėjo už aktoriaus bei modelio Arthuro...